kwas podczas ciąży 1 Jak wiecie, nie wszystkie pokarmy i napoje są korzystne podczas ciąży. Dlatego często przyszłe matki interesują się lekarzami: czy kvas jest dozwolony w czasie ciąży, a jeśli tak, to który. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Co to jest przydatny kwas chlebowy?

Fakt, że ten napój zawiera niewielką ilość alkoholu w swoim składzie, nie zmniejsza jego przydatności dla przyszłej matki.

Kwas naturalny ma wiele witamin (B, E), pierwiastki śladowe (magnez, wapń ), które są po prostu niezbędne dla organizmu. Ponadto przy pomocy tego napoju można bez problemu ugasić pragnienie, przyszła mama, pijąc kwas z umiarem, poprawia pracę jelit (kwas ma nieco przeczyszczający efekt).

Czy wszystkie kobiety w tej sytuacji mogą mieć kwas chlebowy?

Okazuje się, że nie wszystkie kobiety mogą delektować się tym napojem podczas oczekiwania na dziecko. Więc kwas podczas ciąży nie może pić, jeśli kobieta:

  • wysokie ciśnienie krwi;
  • są choroby wątroby;
  • zaburzone procesy trawienne;
  • kamienie są w układzie moczowym;
  • pojawia się meteorizm.

Warto również zauważyć, że napój ten ma pewne ograniczenia dotyczące czasu trwania ciąży. Tak więc, w trzecim trymestrze ciąży od kwasu jest konieczne, aby odrzucić, ponieważ. gdy jest stosowany, zwiększają się procesy tworzenia gazu w jelicie. One z kolei mogą prowadzić do zwiększenia napięcia macicy, co ostatecznie kończy się przedwczesnym porodem.

Jeśli mówimy o tym, czy ciężarny kwas może być w ciąży w pierwszym czy drugim trymestrze, to podczas normalnej obecnej ciąży lekarze nie widzą przeciwwskazań do stosowania tego napoju w umiarkowanych ilościach.

Który kwas lepiej wybrać?

Lekarze, na pytanie kobiet, czy możliwe jest, aby kobiety w ciąży pić kwas chlebowy, reagują negatywnie, podczas gdy przytulny - Zatwierdź. Chodzi o to, że przemysłowy napój zawiera wiele konserwantów, może być w ciąży kwas chlebowy słodziki, barwniki, które nie robią nic dobrego.

Aby przygotować kwas, należy wziąć chleb żytni (700 g), pokroić w małe plasterki, a następnie lekko wysuszyć w piekarniku. Następnie kawałki wylać 5 litrów wrzącej wody, zamknąć i pozostawić na 3 godziny. Następnie sączy się, dodaje dreszczy (15 g), cukier (100 g), przykrywa luźną ściereczką i pozostawia do fermentacji przez 12 godzin. Po uformowaniu pianki z góry, kwas ponownie filtruje się i wlewa do pojemników, które są ciasno wkręcone z pokrywką i umieszczane w lodówce. W końcu napój będzie gotowy dopiero po 3 dniach.