Kiryat Shmona - miasto nazwane po ośmiu ("Shmon" - ośmiu) obrońcach osady Tel Hai, położonej w dystrykcie północnym Izrael . Jest to wartość turystyczna, ponieważ na jej terytorium znajduje się wiele wyjątkowych rezerwatów.

Historia miasta

Początkowo był to obóz namiotowy dla repatriantów przybyłych z Afryki Północnej. W tym statusie został założony w 1950 roku na terenie arabskiej wioski Hafsa, a następnie nosił nazwę Kiryat Yosef. Nie było to przypadkowe, ponieważ Joseph Trumpeldor był jednym z ośmiu obrońców osady, która kiedyś znajdowała się w sąsiedztwie, zmarła w 1920 roku.

W 1974 r. Osada otrzymuje status miasta i nową nazwę. Ze względu na bliskość granicy z Libanem Kiryat Shmona (Izrael) nieustannie podlega ostrzałom rakiet wystrzeliwanych przez organizację terrorystyczną Hezbollahu. To było przyczyną inwazji wojsk izraelskich w Libanie.

Pierwsi, którzy osiedlili się na tym terytorium, byli repatriantami nie tylko z Afryki Północnej, ale także z Rumunii. Odkąd Kiryat Shmona stała się pierwszą fortecą Izraela na północy, należało ją zaludnić w jak najkrótszym czasie, tak aby nie wszystkie żydowskie rodziny przeprowadziły się tu zgodnie z wolą. Miasto jest symbolem odporności Izraela.

Kiryat Shmona w czasach współczesnych

Dziś miasto rozwija się i przyciąga turystów z całego świata. Wynika to w dużej mierze z faktu, że znajduje się on w jednym z najpiękniejszych rejonów Izraela, gdzie trzy mniejsze zlewają się w głęboką rzekę Jordan - Dan, Banias i Azbani. Przed podróżującymi niesamowita panorama pasm górskich. Kiryat Shmona słynie z czystego powietrza i wysokiego standardu życia.

Кирьят-Шмона расположен в одной из красивейших местностей Израиля

Liczba mieszkańców miasta wynosi około 25 000 osób, a średni roczny wzrost wynosi 2,5%. Dla pobliskich osad Kiryat Shmona odgrywa ważną rolę, ponieważ tutaj znajdują się wszystkie agencje rządowe, szpitale i duże zakłady przemysłowe. Miasto ma nawet lotnisko i dworzec autobusowy.

Jeśli chodzi o klimat, turyści przyjeżdżają tu częściowo z tego powodu. Kiryat Shmona, pogoda, w której jest dość ciepło, przyciąga turystów latem, ponieważ od listopada do marca rozpoczyna się dzisiejsza pora deszczowa. Pozostają jeszcze tylko dwa miesiące wiosenne i letnie na korzystny odpoczynek.

Zabytki Kiryat Shmona

Prawie wszystkie ciekawe miejsca, w taki czy inny sposób, wiążą się z historią legendarnych obrońców osady. Obowiązkowe miejsca zalecane do odwiedzenia to:

  • Rezerwat przyrody Tel Dan , który słynie z pięknych krajobrazów, chłodnych wód rzeki Dan i ruin starożytnej osady;
  • Заповедник Тель Дан
  • Khurshat Tal jest miejscem, z którym związana jest legenda o dziesięciu towarzyszach proroka Mahometa, którzy tu mieszkali. Przywiązali konie do kołków, a kiedy się obudzili, znaleźli ogromne dęby zamiast kijków;
  • Национальный парк Хуршат Таль
  • Parki Banis i Khatsbani to dwa rezerwaty przyrody, które są podziwiane przez turystów;
  • Парк БаниасПарк Хацбани
  • , gdzie możesz karmić suma, płyń bardzo blisko. Najważniejsze to nie zapomnieć wziąć z sobą chleba.
Заповедник Хула

Na cześć obrońców ziemi powstało muzeum, w którym umieszczono bieżącą ekspozycję dotyczącą życia Izraelczyków w tamtych latach. Lokalne muzeum historii Kiryat , położone przy wyjściu z centrum miasta, przyciąga także uwagę turystów meczetem z XX wieku. Została po tym, jak mieszkańcy arabskiej wioski opuścili ten teren.

O życiu pierwszego osadnika opowiada ekspozycja, otwarta w pobliżu parku. Domy reprezentowane są przez naczynia z tamtych czasów: piec, maszynę do szycia i wiele innych rzeczy.

Hotele Kiryat Shmona

W mieście są wygodne hotele, na przykład Hagoshrim Hotel & Nature i Manara Lodge . Oba hotele mają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i parking, śniadanie serwowane jest i znajduje się restauracja. Istnieje możliwość rezerwacji pokoi dla niepalących. Od lata ciepło uratuje klimatyzator zainstalowany w pokojach. Plus Hagoshrim Hotel & Nature - stylowe wnętrze i zadbana zieleń. Goście mogą również zapisać się na wycieczkę poświęconą winiarstwu w Izraelu.

Отель Hagoshrim Hotel & Nature

Manara Lodge znajduje się w górach, więc każdy pokój oferuje wspaniałe widoki. Jeśli wybierzesz droższe pokoje, reszta będzie jeszcze spokojniejsza, ponieważ takie pokoje znajdują się w pewnej odległości. Miejsce jest odpowiednie dla młodych par i rodzin z dziećmi.

Przyjeżdżając do Kiryat Shmona, możesz także zatrzymać się w Hostel Tel-Hai , gdzie podróżujący mają zapewnione czyste pokoje i obfite śniadanie. Do zalet należy także architektura krajobrazu i piękna fasada.

Отель Manara Lodge

Restauracje Kiryat Shmona

Każdy turysta znajdzie coś do jedzenia podczas zwiedzania zabytków w wiosce. Restauracje w mieście serwują dania kuchni francuskiej, włoskiej i izraelskiej. Na przykład restauracja Benjolina , znajdująca się pod adresem: Mitcham Nofit Hermon, oferuje odwiedzającym przyjemną obsługę, duże porcje i bogate menu. Jedynym zaleceniem jest rezerwacja z wyprzedzeniem.

Dla wegetarian bardziej odpowiednie jest miejsce o nazwie Cookia na Route 99 / Kibutz Dafina. Zalety restauracji to szybka obsługa, zimne piwo i pyszne jedzenie. Świeżo upieczony chleb i aromatyczne wypieki są również oferowane gościom.

Pikantni miłośnicy jedzenia powinni zatrzymać się w Thali Vegetarian Indian , gdzie menu stale się rozwija, ale personel pozostaje uważny i przyjazny. Zanurz się w indyjskich potrawach i atmosferze w instytucji, a także pięknym wnętrzu.

Jak dostać się do Kiryat Shmona?

Osobom podróżującym w Izraelu z łatwością można udać się do miasta komunikacją miejską lub taksówką z dowolnego miejsca. Opłata zależy od odległości i miejsca wyjazdu. Na przykład z miasta Carmiel Taniej jest dojechać autobusem niż z Rehovot .

Jednym z najwygodniejszych sposobów dojazdu jest podróż samolotem. Każdego dnia na lotnisku Kiryat Shmona odbywa się do 40 lotów lokalnych i międzynarodowych. Gdzie jest Kiryat Shmon na mapie, możesz się dowiedzieć przed podróżą, korzystając z różnych usług. Szczegółową mapę samego miasta można kupić na dworcu autobusowym. Zawiera szczegóły zabytków, hoteli i restauracji.

Кирьят-Шмона на карте