Kiryat Ono znajduje się w sercu Izrael i jest częścią metropolii Tel Aviv . Miasto składa się z trzech dzielnic, znaczna część mieszkańców pochodzi ze Związku Radzieckiego, z powodu którego wielu narodowości mieszka w mieście.

Informacje ogólne

Kiryat Ono odnosi się do wewnętrznego pierścienia Gush Dan w dzielnicy Tel Awiw. Liczba mieszkańców miasta wynosi 32 000 osób. W latach 40. 40 rodzin osiedliło się na terenie nowoczesnego miasta, które zorganizowało wieś rolniczą. W pobliżu były bagna i agresywni Arabowie. W 1951 r. Zorganizowano lokalną radę, więc pojawił się Kiryat Ono.

Nazwa miasta otrzymana zgodnie z tradycją, w której nowe miasta otrzymują nazwę zaginionego miasta, które kiedyś istniało w tym miejscu.

Do tej pory Kiryat Ono jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych rezydencji.

Парк Кирьят-Оно

Klimat i geografia

Miasto znajduje się 10 km od Morza Śródziemnego. Ponieważ znajduje się na równinie, zachodnie wiatry przynoszą morskie powietrze. Klimat tutaj jest śródziemnomorski, nie suchy. Zimy są ciepłe i często padają. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień i najzimniejszy styczeń.

Hotele i restauracje

W Kiryat Ono jest tylko jeden hotel - Etty's House na niesamowite wakacje . W hotelu znajduje się ogród z częścią wypoczynkową. Każdy gość ma własne patio, które gwarantuje wspaniały pobyt w hotelu. Koszt życia w Domu Etty wynosi 95 USD za dzień.

W Kiryat Ono nie ma rozrywki, jest tylko kilka restauracji i kawiarni. Co ciekawe, najbardziej popularnymi instytucjami turystycznymi są pizzerie:

  1. Domino's Pizza . Jest to klasyczna pizzeria, która dostarcza pizzę do domu. Restauracja czynna jest od 12:00 do 01:00.
  2. Pizza Hut . Tutaj możesz również zamówić pizzę ze sobą lub na adres. Pizzeria działa według niecodziennego harmonogramu: poniedziałek-czwartek, niedziela od 11:00 do 00:00, piątek - od 11:00 do 15:00, sobota - od 17:45 do 00:00.

Co jest interesujące Kiryat Ono?

Kiryat Ono jest jednym z najbardziej komfortowych obszarów Tel Awiwu. Jest pięknie zagospodarowany, a domy zaczęto budować dopiero w drugiej połowie lat 60., więc większość z nich reprezentuje nowoczesną izraelską architekturę, która pochłonęła wiele innych stylów, w tym arabski i włoski.

Современный памятник в Кирьят-Оно

Transport

Poruszanie się po Kiryat Ono jest dość wygodne, ponieważ prawie każdy blok zatrzymuje się na przystanku autobusowym. Idą zgodnie z harmonogramem i na każdym z nich wskazana jest trasa. Wiele z nich płynie nie tylko wokół Kiryat Ono, ale także w sąsiednich miastach, które są blisko ze sobą powiązane. Kilka autobusów łączy małe miasta Gush Dan ze stolicą. Dlatego podróż do centrum Izraela przyniesie tylko przyjemność.

Jak się tam dostać?

Po północnej stronie Kiryat Ono znajduje się duża autostrada 471, a do południowej części miasta - 4622. Do każdej części miasta można dojechać autobusem, który biegnie wokół dzielnicy Tel Awiw.