Twórca firmy Kenzo - Kenzo Takada. Jego imię jest nieuchronnie związane z elegancją i stylem. Popularny stał się nie tylko odważnymi pomysłami i eksperymentami projektanta mody w ubraniach, ale także wszystkimi zapachami każdej z jego linii perfumeryjnych. Z roku na rok kolekcje Kenzo zachwycają nie tylko fanów mody, ale także zwykłych ludzi, którzy chcą uzupełnić swoje garderoby o wysokiej jakości i stylowe rzeczy. Kolejną zaletą tej firmy jest harmonijne połączenie wysokiej jakości odzieży i jej ceny.

Historia marki

Takada urodziła się i dorastała w japońskiej rodzinie, bardzo odległej od świata mody i uroku. I tradycyjnie ustalone poglądy Japończyków na temat tego, co dokładnie powinien zrobić człowiek, a w ogóle uniemożliwił mu natychmiastowe zrealizowanie swoich marzeń i zapisanie się do szkoły szycia i projektowania. Ale już wkrótce jego naturalny talent i niezłomny duch zebrały swoje żniwo, a przyszły projektant mody porzucił studiowanie literatury i został uczniem szkoły projektowania. Po kilku latach szkolenia udaje się do stolicy świata mody - do Paryża. W 1970 roku, bez pieniędzy i bez znajomości języka, próbuje spełnić wszystkie swoje marzenia. Oczywiście nie przyszło mu to do głowy od razu, dopiero po wielu latach Kenzo tworzy swój własny dom mody i otwiera własny butik. Od 1976 roku Kenzo przekazał wiele kolekcji ubrań, toreb, butów, akcesoriów dla kobiet i mężczyzn. Ponadto linia perfum - L'eau par Kenzo, Jungle, Amour, Bamboo, Summer, KenzoKi, Love, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry są bardzo popularne. Światowa sława i sukces tej marki jest żywym przykładem tego, jak ważna jest oryginalność i talent.

Kenzo Collection 2013

Nowa kolekcja Kenzo została stworzona przez takich znanych projektantów jak Carol Lim i Umberto Leon. Kolekcja Kenzo została pokazana podczas paryskiego Tygodnia Mody. Nowości od Kenzo odzwierciedlały kreatywny i niecodzienny wygląd projektantów domów mody na właściwej damskiej garderobie - sukienki Kenzo są surowymi i arystokratycznymi produktami, a inne stroje z nowej kolekcji Kenzo są pełne motywów młodości, optymizmu, entuzjazmu i beztroskiej młodości. Wiele rzeczy z Kenzo 2013 koncentruje się na stylu street i casual. Takie połączenie świeckiej elegancji i miejskiego szyku odróżnia nową kolekcję od proponowanych stylów w innych domach mody.

Ubrania Kenzo 1Kenzo Clothes 2Kenzo Clothes 6
Ubrania Kenzo 3Ubrania Kenzo 4Kenzo Clothes 5
Kenzo Clothes 7Kenzo Clothes 8Ubrania Kenzo 9