Zorganizuj swoje wakacje mogą być różne. Ktoś jest przyzwyczajony do aktywnego i pożytecznego spędzania czasu, ale dla kogoś bardziej miłego pełnego relaksu na plaży. Są tacy, którzy marzą o poczuciu jedności z dziką egzotyczną naturą, podczas gdy inni interesują się pięknem głębokiego morza. Każdy turysta może wybrać dla siebie odpowiedni typ wakacji w przyjaznym i gorącym miejscu. Kenia . Ale aby zanurzyć się w biały piasek pod pieszczącym słońcem, zanurzyć się w ciepłym Oceanie Indyjskim lub ukryć się przed palącymi promieniami w cieniu rozłożystych majestatycznych palm, pozwolisz niekończącym się plażom Kenii. Aby ułatwić miłośnikom turystyki plażowej poruszanie się w miejscu wypoczynku, w naszym artykule opowiemy o najlepszych plażach w Kenii.

Plaża Shanzu

Niesamowita plaża Shanzu, która rozciąga się na kilka kilometrów, znajduje się na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego w pobliżu głównego portu kraju - miasta Mombasa . Jest to jedna z elitarnych plaż kenijskich, która przyciąga turystów gorącym białym piaskiem, turkusowymi falami morskimi i chłodnym cieniem palmowych gajów, oszczędzając przed palącym słońcem. Dla komfortowego wypoczynku na plaży można znaleźć dziesiątki doskonałych hoteli. Shansu w Kenia Słynie nie tylko z doskonałej rekreacji na plaży, ale także z doskonałych warunków do nurkowania. Oto jedna z najlepszych raf na całym wybrzeżu Afryki.

Экзотический отдых на пляже ШанзуПляж Шанзу. Отличное место для дайвинга
Plaża Malindi

Pełne wakacje i niezapomniane wrażenia zapewnią najlepszą plażę w Kenii ośrodek wypoczynkowyMalindi . To piękne miejsce znajduje się na wyspie koralowej. Biały, lśniący piasek, uważany za chlubę Malindi, a turkusowa gładka powierzchnia oceanu przyciąga turystów niczym magnes. Morscy mieszkańcy podwodnego świata i niezwykła egzotyka na ziemi to nie jedyna atrakcja tej plaży. Turyści mogą wybrać się na sesję zdjęciową do niezwykłej rafy koralowej, której piękno nawet oddaje ducha. Zainteresowani mogą zarezerwować wycieczkę po lesie deszczowym i starożytnych zabytkach.

Белые песчаные пляжи МалиндиИнфраструктура пляжа Малинди
Plaża Lamu

Niesamowita plaża Lamu w kształcie półksiężyca w Kenii rozciąga się na 12 kilometrów w tym samym miasto . Rzadka okazja, aby cieszyć się dziewiczym pięknem wybrzeża Kenii jest jedną z głównych zalet plaży. Czysty, opalizujący piasek i przezroczyste fale Oceanu Indyjskiego nie pozostawi obojętnym turystom. Jak również na wszystkich plażach Kenii, infrastruktura jest dobrze rozwinięta, więc każdy urlopowicz może znaleźć dla siebie najbardziej dogodną opcję życia, czy to hotel ekonomiczny, hotel, czy nawet willa dla milionera.

Кенийский отдых на пляже ЛамуДевственная природа пляжа Ламу
Diani Beach

Około godziny drogi od Mombasy znajduje się bajecznie piękna plaża Diani. Olśniewający biały piasek i bogata roślinność, tworząc niesamowity krajobraz, przyciągają turystów do tego miejsca niczym magnes. Aby w pełni doświadczyć afrykańskiego ducha, możesz jeździć na wielbłądzie na plaży. Wieczorem, podczas odpływu, rafy koralowe rozbłyskują nad wodą, wzdłuż której można spacerować, obserwując jeżowce i gwiazdy. Oczywiście bierze się pod uwagę główną rozrywkę podróżujących safari które można zorganizować w jednym z nich Hotele Mombasa . Cóż, czym jest Afryka bez egzotyki!

Отдых на пляже ДианиПляж Диани. Прозрачная вода Индийского океана