W tym artykule porozmawiamy o tym, jak gotować dżem brzoskwiniowy. Każda gospodyni gotuje na swój sposób dżem brzoskwiniowy i dodaje do przepisu swoje ulubione składniki. Oferujemy klasyczne przepisy na dżem brzoskwiniowy.

Klasyczny przepis na dżem brzoskwiniowy

Варенье из персиков

Składniki: 1 kg brzoskwiń, 1,2 kg cukru, 300 ml wody.

Do przygotowania dżemu brzoskwiniowego najbardziej odpowiednie są dojrzałe owoce, które łatwo oddziela się od kamienia. Brzoskwinie należy myć i zanurzać we wrzącej wodzie na 5 minut. Kiedy owoce ostygną, delikatnie obierz, pokrój w plastry i usuń kości.

Wymieszaj cukier z wodą, nałóż na średnią temperaturę i zagotuj. Polać brzoskwinie świeżym, gorącym syropem i pozostawić do zaparzenia przez 6 godzin. Następnie doprowadzić brzoskwinie z syropem do wrzenia i umieścić w chłodnym miejscu na 4 godziny. Procedurę należy wykonać 3 razy. Gdy dżem zagotuje się po raz ostatni, rozłóż go na suche gorące puszki i zwinąć.

Niedojrzały przepis na dżem brzoskwiniowy

Składniki: 500 g brzoskwiń, 1 kilogram cukru, 1,5 szklanki wody.

Niedojrzałe brzoskwinie powinny zostać przebite w kilku miejscach zapałką, przykryć wodą i gotować przez 10 minut.

Woda, w której owoce gotowano, powinna być mieszana z cukrem i gotowanym syropem. Lekko schłodzony syrop wlać brzoskwinie, postawić na małym ogniu i gotować przez 20 minut, ciągle usuwając skórkę. Następnie schłódź dżem i ponownie zagotuj. Na bankach dżem brzoskwiniowy nalewać nalewać na gorąco i od razu zwinąć.

Персиковое варенье с миндалем

Dżem brzoskwiniowy z migdałami lub orzechami

Składniki: 1 kilogram brzoskwiń pestkowych, 1,2 kilograma cukru, 70 gramów orzechów włoskich lub jądra migdałowego.

Cukier i woda powinny być przygotowane syrop, dodać do niego plastry obranych brzoskwiń, doprowadzić do wrzenia i umieścić w chłodnym miejscu na 6 godzin. Przykryj miskę brzoskwini ręcznikiem. Po 6 godzinach umieścić dżem na ogniu, doprowadzić do wrzenia i dodać do niego migdał lub orzech. Migdały należy wstępnie oparzyć wrzącą wodą i oczyścić ze skóry. Dżem brzoskwiniowy z migdałami lub orzechami powinien być gotowany przez kolejne 15 minut, a następnie zwinąć brzegi.

Dżem brzoskwiniowy "Pięć minut"

Składniki: 1 kg brzoskwiń pestkowych, 1,5 kg cukru, 1 szklanka wody.

Umyj brzoskwinie, pokrój w plastry i osusz. Wymieszaj cukier z wodą, nałóż na średnią temperaturę i zagotuj. Dodaj brzoskwinie do gorącego syropu i gotuj przez 5 minut. Gotowy do przelewania dżemu na brzegi, obracania i chłodzenia.

Ten przepis to najszybszy sposób na zrobienie dżemu brzoskwiniowego na zimę.

Oprócz niesamowitego smaku, brzoskwinie są niezwykle pożytecznymi owocami. Owoce brzoskwini zawierają kwasy organiczne ważne dla ludzi - kwas cytrynowy i jabłkowy. Dobroczynne właściwości brzoskwini mają również bogatą kompozycję witaminową - zawiera witaminy C, E, K, PP.

Чем полезны персики

Jakie są przydatne brzoskwinie?

Brzoskwinie polecane są do stosowania w chorobach serca, nerkach i reumatyzmie. Owoce te wypełniają ludzkie ciało niezbędnymi mikroelementami i działają przeciwbólowo. Brzoskwinie są korzystne dla zaparcia i poprawy trawienia.

Zawartość kalorii w owocach takich jak brzoskwinia jest niska, co sprawia, że ​​jest to produkt dietetyczny. Jedna brzoskwinia zawiera średnio 40-45 kalorii. Dieta brzoskwiniowa pozwala na krótki czas pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów, a witaminy zawarte w brzoskwiniach poprawiają trawienie i kondycję naszej skóry. Ponadto stosowanie brzoskwiń znacznie poprawia stan rozdwojonych końcówek.