Peru - Trzecie pod względem wielkości państwo w Ameryce Południowej, które jest dziewiętnastym miejscem w pierwszej dwudziestce największych krajów na świecie. To tutaj w XII wieku pne powstało starożytne państwo Inków. Wtedy na tym terytorium narodziła się monarchia, która trwała do 1533 r., Dopóki nie została podbita przez Hiszpanów. Ten tajemniczy kraj słynie z wydarzeń historycznych, z których wiele nie zostało odkrytych do dzisiaj - dowiedzmy się więcej o najciekawszych faktach dotyczących Peru.

Niezwykłe i interesujące fakty o kraju Peru

Zwyczaje i tradycje

 1. Peruwiańczycy często podczas rozmowy mogą przekręcić palec do swojej świątyni. Nie myśl, że chcą cię urazić - nie, to oznacza, że ​​druga osoba właśnie myślała o tej sytuacji.
 2. Tubylcy żyją dość słabo, ale warto zauważyć, że wskaźnik alfabetyzacji jest dość wysoki. Kraj ma bezpłatne wykształcenie średnie i podstawowe, więc ponad 90% Peruwiańczyków ma dyplomy.
 3. Na nowy rok w kraju jest taki tradycja kiedy jako prezent na wakacje przyjaciele i krewni mają żółte majtki. Uważa się, że ten kolor przynosi szczęście.
 4. System wyborczy w kraju jest surowy i obowiązkowy. Osobom powyżej osiemnastego roku życia nie można wydać paszportu lub odmawia się wielu usług rządowych, jeśli nie głosują.
 5. W lasach Amazonii w Peru odkryto ostatnio prawdziwe indiańskie plemię, które nie podejrzewa nawet istnienia cywilizacji. Ich lokalizacja jest starannie ukryta, aby nie zakłócać ich życia. Ta decyzja została podjęta przez rząd wspólnie z radą akademicką.
 6. Kraj zajmuje drugie miejsce po Indiach w istnienie potężnych szamanów. Tutaj są traktowani z szacunkiem i tremidacją i często szukają pomocy.
ШаманИндейцы

Kuchnia narodowa

 1. Tradycyjną potrawą jest tutaj świnka morska Cuy. Istnieją całe gospodarstwa do hodowli tego zwierzęcia i istnieje ogromna liczba sposobów na jego przygotowanie.
 2. W Chincha w południowym Peru, miejscowa ludność może łatwo pozwolić sobie na jedzenie kota.
 3. Tylko w tym kraju można skosztować drinka z żywej żaby. Uważa się, że tak jest danie narodowe pomaga wyleczyć zapalenie oskrzeli, astmę i poprawić męską siłę.
 4. Peru jest domem dla pysznych warzyw i owoców, takich jak pomidory i awokado.
Напиток из лягушекБлюдо из морской свинки

Zabytki

W stanie Peru, ogromna liczba różnych atrakcji historycznych i przyrodniczych. Niektóre z nich są wymienione w Księdze Rekordów Guinessa, inne są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 1. Najwyższe żeglowne jezioro na świecie jezioro Titicaca . Jest również uważany za największy w całej Ameryce Łacińskiej.
 2. Jedną z głównych atrakcji kraju jest oczywiście Machu Picchu . To dawna stolica starożytnych Inków, której historia sięga dziesiątków tysięcy lat.
 3. Najgłębszy na świecie jest Kanion Cotahuasi (Kotauasi) który znajduje się w regionie Arequipa . Jego głębokość wynosi 3535 metrów - jest dwa razy głębsza od słynnego Wielkiego Kanionu w USA (1600 metrów).
 4. Jednym z najbardziej nierozwiązanych miejsc na świecie jest Pustynia Nazca . Na całej powierzchni jest bardzo przejrzysty, bez błędów, wzór. W jego dziwacznej formie przypomina kilka pasów startowych. Sugeruje to, że zostały one pozostawione przez obcy samolot.
 5. W mieście Lima kapitał Peru bogaty na zabytki , jest tam niezwykła fontanna, zamiast wódki wypływa z niej. Podczas swojego istnienia turyści wypili ponad dwa tysiące litrów "wody ognistej".
 6. Miasto Cusco został uznany za najważniejszy w Imperium Inków, zachował budynki starożytnej cywilizacji ( Saksayhuaman , Coricancha , Puka pucara i wiele innych inne), które dobrze współgrają ze średniowieczną architekturą kolonialną. Całe miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Изображение в пустыне НаскаМачу-Пикчу

Natura

 1. Lasy deszczowe zajmują dwie trzecie kraju. Również w Peru jest ponad dziewięćdziesiąt różnych mikroklimatów, więc kraj ten jest jednym z najbardziej biologicznie unikalnych na świecie.
 2. W Peru rośnie 1625 różnych gatunków storczyków, z których 425 odmian rośnie w naturalnym środowisku w pobliżu legendarnego miasta Machu Picchu. W jednym z Hotele w Peru , Hotel Inkaterra, to największa prywatna kolekcja w Ameryce Łacińskiej. Ma około pięciuset odmian storczyków.
 3. W park narodowy uaskaran istnieje około dwudziestu siedmiu szczytów ośnieżonych, które mają ponad 6000 metrów nad poziomem morza. Najwyższym jest El Huascarán, którego wysokość wynosi 6768 metrów.
ОрхидеиНациональный парк Уаскаран