Ica to małe miasteczko na wybrzeżu Pacyfiku. Mieszka tu tylko nieco ponad 200 tysięcy mieszkańców, a to miejsce nie jest zbyt popularne wśród turystów. Ale wiemy, że czasami na najbardziej niepopularnych trasach kryje się wiele interesujących i niezapomnianych rzeczy.

Informacje ogólne

Ica jest na południu Peru około 300 kilometrów od Lima . Okresowo miasto doświadcza poważnych trzęsień ziemi. Ostatni major był 16 sierpnia 2007. To trzęsienie ziemi otrzymało 8 punktów.

Najgorętsza pogoda jest w Ike od grudnia do lutego. Następnie temperatura może osiągnąć 39 stopni Celsjusza. W miesiącach letnich temperatura może spaść nawet poniżej 20 stopni.

Zabytki miasta

W mieście Ica znajdują się dwa duże muzea. Ekspozycja pierwszego jest poświęcona mumiom epoki przedkolumbijskiej. Drugim jest Muzeum Dr. Cabrera. Na nim mieszkamy trochę dłużej.

W muzeum dr Cabrera zbierane są tak zwane kamienie Ica. W Peru są dumni z tej kolekcji głazy, na której wyryto mieszkańców Andów. Co więcej, wątki tych sztychów są sprzeczne z ogólnie przyjętą chronologią wydarzeń historycznych.

W pobliżu miasta znajduje się kolejna atrakcja - oaza Uakachina, turystyczna miejscowość, do której przyjeżdżają zarówno miejscowi, jak i turyści. Szczególnie atrakcyjna jest tutaj sandboarding (jazda na snowboardzie na wydmach). Nawiasem mówiąc, piasek na pustyni płonie, więc nie zapomnij nosić wygodnych butów zamkniętych lub o grubych podeszwach. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, koniecznie odwiedź Zarezerwuj Paracas położony w pobliżu Ica.

Museo CabreraКамни ИкиОазис Уакачина
СэндбордингMuseo Regional de IcaМумия в региональном музее
Gdzie się zatrzymać?

W Ike może się wydawać, że jest więcej hoteli niż mieszkańców. To oczywiście nie jest tak. Ale wybór opcji zakwaterowania jest naprawdę bardzo szeroki. Do jednego z najbardziej luksusowych Peru Hotele Odpowiada Paracas. Ma własne molo, z którego przyjemne jachty zabierze Cię do sąsiednich wysp. Przyjedź tu z dziećmi, ponieważ jest tu wygodny plac zabaw.

Czterogwiazdkowy Las Dunas oferuje swoim gościom 3 baseny, centrum spa i kort tenisowy oraz oczywiście komfortowe pokoje z pięknymi widokami. Ale trzygwiazdkowe El Huacachinero nie znajduje się w samym mieście, ale w pobliżu w oazie, o której już rozmawialiśmy. Jego główną cechą jest to, że jest otoczona ze wszystkich stron wydmami. A więc miłośnicy egzotycznego na pewno to polubią.

В отеле Las DunasОтель Paracas
Miejskie restauracje

W dobrych restauracjach nie brakuje również niedoborów:

  1. La Olla de Juanita zachwyci Cię ogromnymi porcjami potraw. Peruwiański , Kuchnia latynoamerykańska i południowoamerykańska.
  2. Jeśli nie chcesz eksperymentować, idź do restauracji Venezia. Przygotowywane są tam międzynarodowe potrawy. Również to miejsce słynie z doskonałej pizzy i dań kuchni włoskiej.
  3. Ale na owoce morza powinieneś udać się do La Estacion.
Restaurant VeneziaLa Olla de Juanita

Jak dostać się do Iki?

Dostań się do Iki Peru najłatwiejsze wyjście Lima . Podczas jazdy autobusem zajmie Ci to tylko kilka godzin. W takim przypadku widoki za oknem będą zachwycać. Miasto jest małe, więc najlepiej na nim chodzić. Również tutaj jest bardzo tani taksówka.

ТаксиДороги города