Lima - stolica państwa Peru w którym żyje ponad 7 milionów ludzi. Miasto zostało założone w 1535 roku przez hiszpańskich konkwistadorów pod przewodnictwem Francisco Pizarro. Lima jest często nazywana "miastem królów" z powodu panowania 40 wicherów i napływu hiszpańskiej szlachty.

To miasto z odcinkiem można nazwać turystą, ponieważ z ogromnej liczby samochodów jest stały smog, a wielomilionowa populacja dyktuje dynamiczny styl życia, wcale nie taki, jaki chcę na wakacjach. Ale jeśli zdecydujesz się zwiedzić stolicę tajemniczego Peru, proponujemy rozpocząć odkrywanie zabytków Limy od jej centrum, a mianowicie z fontanny z brązu, z której ulice ze starymi hiszpańskimi rezydencjami rozchodzą się w różnych kierunkach.

Co można zobaczyć w Limie?

Poniżej znajduje się lista popularnych atrakcji turystycznych w Limie wraz z krótkim opisem obiektów.

  1. Zbrojownia Square - najbardziej popularna część miasta, jest wiele pałaców, świątyń, w tym Katedra Plac zdobi fontanna z brązu z XVII wieku.
  2. Pałac Arcybiskupi . Unikalna konstrukcja w samym centrum miasta, stworzona w stylu neokolonialnym tradycyjnym dla Peru.
  3. Stanowisko archeologiczne Huaca Pukljana . Są to ruiny starożytnego centrum religijnego z lat 700-200 pne. Ruiny wyglądają bardzo kolorowo na tle nowoczesnych, luksusowych budynków.
  4. Stanowisko archeologiczne Huaca Ulamarki . W czasach starożytnych strefa ta była centrum ceremonii przetrzymywania, zaprojektowanych wyłącznie dla elity religijnej. W strefie znajduje się kilka riramidów, z których jeden mieści muzeum archeologiczne.
  5. Kompleks archeologiczny Pachacamac . Jest to kompleks starożytnych pałaców, piramid, świątyń i innych obiektów. Kompleks Pachacamac znajduje się w centrum Lima.
  6. Park Fontann . Z nazwy można zobaczyć, co słynie z tego parku, dodamy tylko, że Park Fontanny w Limie został wymieniony w Księgach Guinnessa jako największy park na świecie.
  7. Kościół i klasztor San Francisco . Piękny kompleks składający się z kościoła i klasztoru. Budowa kompleksu została ukończona w połowie XVII wieku i rozpoczęła się sto lat wcześniej.
  8. Muzeum Złota . Unikalne muzeum z bogatym zbiorem złotych produktów z różnych epok. To tutaj prezentowana jest słynna kolekcja "Złoto Inków", cyklicznie podróżująca po całym świecie.
  9. Pałac Sprawiedliwości . Jedna z głównych atrakcji miasta, symbol władzy sądowej i sprawiedliwości.

W naszej recenzji opowiadaliśmy tylko o najbardziej popularnych zabytkach Lima w Peru, jeśli masz wystarczająco dużo czasu, a następnie wędrować ulicami miasta, przejdź do jednego z wycieczki i przyjrzyj się miejscowym targom, aby zabrać jej niewielką część w postaci oryginalnych pamiątek na pamiątkę tego niesamowitego kraju.

Археологическая зона Уака ПукльянаАрхеологическая зона Уака Уальямарка в ночное времяПарк Фонтанов
Площадь ОружияРуины города КаралЦерковь и монастырь Сан Франциско ночью
Музей ЗолотаМузей Археологии и АнтропологииМузей Ларко Эррера