Osiem kilometrów od Cusco starożytne historyczne ciekawe miejsce Peru - Puka-Pukara. W średniowieczu ta ogromna budowla była całą bazą wojskową, a jej głównym celem było przekazywanie sygnałów najbliższym miasta w Peru o ataku wroga. Teraz Puka-Pukara jest ciekawym muzeum archeologicznym na wolnym powietrzu, które odwiedza duża liczba turystów.

Muzeum w naszych czasach

W Peru Puka-Pukara, miejscowi nazywani Red Fortress. To imię otrzymała z powodu własności kamieni, z których jest zbudowana, aby zmienić kolor pod pewnym kątem promieni słonecznych. Najczęściej ta transformacja ma miejsce we wrześniu i październiku podczas zachodu słońca.

Z oddali Puka-Pukara wydaje się bardzo masywną fortecą. Gdy podejdziesz bliżej, będziesz zaskoczony, że ściany budynku są nie wyższe niż metr, a iluzja tworzona jest przez niewielkie wzgórza, na których znajdują się budynki muzeum. Wewnątrz Puka-Pukara możesz przechadzać się po małych tunelach i korytarzach bazy wojskowej, zwiedzać ściany głównej siedziby, a jeśli wejdziesz na jej dach, możesz podziwiać niesamowitą scenerię miasta Cusco .

Uwaga dla turystów

Wspaniałe muzeum Peru Puka-Pukar można odwiedzić każdy dzień tygodnia od 9.00 do 18.00. Pamiętaj, że w pobliżu wzroku nie ma ani jednego sklepu, więc przynieś ze sobą wodę i inne potrzebne rzeczy. Możesz dostać się do Puka-Pukar za pomocą transport publiczny lub wynajęty samochód . Z Cusco codziennie kursują autobusy wycieczkowe.

Вход в достопримечательностьСтены военной базы
Руины крепостиВ подземном тоннеле