Różnorodność zabytków i tajemnic starożytnych cywilizacji - te dwa czynniki przyciągają przede wszystkim turystów Peru . Pomimo takiego napływu podróżnych, kraj ten nadal utrzymywał poziom rozwoju na poziomie, na którym można spotkać się na prawdziwych indyjskich rynkach, lokalny kolor czasami chwyta i zaskakuje, a starożytne ruiny są nadal starannie zachowane i nikt nie poprosił o ten obszar jest w trakcie budowy z nowoczesnymi drapaczami chmur. Przy stosunkowo słabo rozwiniętej gospodarce kraj ten jest prawdziwym rajem dla turystów. Cóż i absolutnie wyjątkowe i, prawdopodobnie, najważniejsze miejsce w Peru Święta dolina Inków to Dolina Urubamby.

The Cradle of Ancient Civilization

Być może jednym z kluczy do odkrycia tajemnic starożytnych Inków jest rzeka Urubamba. Podobnie jak Egipt i Nil, dolina Urubamby była bogata w płodność i dobry klimat, podczas gdy wszystkie inne regiony Peru doświadczały wyczerpującej suszy. Fakt ten pozwolił cywilizacji Inków skoncentrować swoje siły i możliwości nie tylko na rolnictwie i produkcji zwierzęcej, ale także poświęcić trochę czasu na podbój okolicznych terenów, a także na zwiedzanie otaczającego świata. To, co charakterystyczne, nawet w rolnictwie Inków zrobiło krok naprzód - uważa się, że w dolinie rzeki Urubamba najpierw uprawiano ziemniaki.

Położony w dolinie Andów Sacred, pomiędzy Machu Picchu i Cusco wzdłuż rzeki Urubamba. Obejmuje i obejmuje wszystkie ważne zabytki starożytnej cywilizacji. Sól i tarasy rolnicze, malownicze miasteczka, majestatyczne świątynie, fortece i kompleksy ceremonialne można znaleźć w Dolinie Urubamba w Peru. Każdy uchwycony krajobraz, każda klatka wykonana na tym terenie, wygląda jak pocztówka - tak kolorowa i malownicza.

Zabytki Świętej Doliny Inków

 1. Machu Picchu . Prawdopodobnie, nawet najbardziej znany chlopak, który nie chce poszerzać swojej wiedzy o świecie zewnętrznym, przynajmniej raz słyszał o tym mieście. Jest to główna atrakcja nie tylko doliny, ale całego kraju. Starożytne miasto znajduje się na skale w taki sposób, że praktycznie nie jest zauważalne u podnóża góry. Jego budowa sięga XV wieku. Dziś Machu Picchu znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 2. Pisak . Jest to kompleks archeologiczny, który jest jednym z najważniejszych zabytków starożytnej cywilizacji w całej Dolinie Urubamba. Pierwotnie był uważany za fortecę, ale ostatecznie stał się ośrodkiem ceremonialnym. Między innymi Pisac słynie z obserwatorium astronomicznego.
 3. Ollantaytambo . To miasto najlepiej zachowuje się do naszych czasów. Niektórzy z mieszkańców budynków przekształcili się nawet w nowoczesne mieszkania. Ale główną atrakcją, a zarazem i tajemnicą tego miejsca jest Świątynia Słońca, której ściana składa się z ogromnych monolitycznych bloków. Ollantaytambo był kiedyś ważnym religijnym, administracyjnym, wojskowym i rolniczym centrum Imperium Inków.
 4. Cusco . Starożytna stolica Inków i jedno z najbogatszych miast starożytnej cywilizacji. Przed podbojem przez konkwistadorów miasto utonęło w luksusie, a Świątynia Słońca została ozdobiona czystym złotem. Dziś jest drugim najbardziej popularnym miastem w Peru Lima .
 5. Moray . To miejsce jest kompleksem archeologicznym, w którym znajdują się unikalne tarasy rolnicze. Mają okrągły kształt, stopniowo zwężający się z poziomu na poziom. Istnieje sugestia, że ​​Morai służył jako laboratorium dla Inków, w którym obserwowali wzrost różnych odmian różnych kultur.
 6. Maras . To także taras, ale już sól . Wyposażając unikalny system zaopatrzenia w wodę, woda z trzewi ziemi wpadła do wielu rowków, gdzie wyschła, pozostawiając kryształy soli. Co jest charakterystyczne, wydobywanie soli następuje w naszych czasach.
 7. Chinchero . Kiedyś była główna rezydencja Inka Tupac Manko Jupanki. Jednak po podboju tych ziem przez Hiszpanów wszystko zostało zamienione w sposób katolicki, a katolicki krzyż wzniesiono nad Świątynią Słońca. Jest to jednak nadal interesujące i kolorowe miejsce. Chinchero słynie między innymi z targów, w których sprzedaje się wiele wyrobów rękodzielniczych.
 8. Szlak Inków . To jest rodzaj ścieżki, zaprojektowanej do chodzenia. Ogólnie rzecz biorąc, nazwa "Szlak Inków" kojarzy się z taką ścieżką w pobliżu Machu Picchu, ale myślę, że ten budynek tutaj w jednym egzemplarzu jest zasadniczo błędny. Takie szlaki można znaleźć w różnych częściach Świętej Doliny Inków.
 9. Miasto Urumamba . To małe miasteczko przyciąga tych, którzy chcą dotknąć starożytnej zagadki, ale nie toleruje wind i wysokości, ponieważ znajduje się na nizinie. Ponadto znajduje się tu rezydencja Wysokiego Inca Wine-Capac, której budowa musiała zmienić bieg rzeki Urubamba.
 10. Tambomachay . To niesamowite miejsce wiąże się w jakiś sposób z kurortem. Jest tu cały kompleks wodny, w tym kąpiele, różne kanały i akwedukty. Nawiasem mówiąc, woda lała się w naszych czasach.
 11. Pikiyakt i Rumikolk . Są to dwie różne struktury, ale są takie same. Starożytne miasto Pikiyakt było swego rodzaju punktem kontrolnym, a starożytna brama Inki Rumikolka tylko podkreśla cel swojego przeznaczenia.
Jak się tam dostać?

Rozpocznij swoją podróż przez Dolinę Urubamba od Cusco. Skorzystaj z najwygodniejszego połączenia z usługami lotniczymi, lądując na lokalnym lotnisku. Z miasta regularnie chodzi transport publiczny oraz zorganizowane wycieczki po Świętej Dolinie Inków.

Мачу-ПикчуПисакКуско
МарасЧинчероТропа Инков
Река УрубамбаТамбомачайРумиколька