Imperium Inków było, bez przesady, olbrzymie - i aby połączyć różne cele, zbudowano ponad 40 000 kilometrów dróg, z których wiele zachowało się do dnia dzisiejszego. Najbardziej znany i popularny wśród turystów jest 43 km odcinek drogi prowadzącej do Machu Picchu, który nazywa się Inca Trail.

Opcje trasy

Szlak Inków jest najlepszą trasą turystyczną Peru i całej Ameryki Łacińskiej; znajduje się w TOP-5 najlepszych wycieczek turystycznych na świecie. Interesująca jest ścieżka i naturalne piękno oraz zabytki, przez które przechodzi trasa. Łącznie wzdłuż szlaku Inków przebiegają 4 trasy.

  1. Szlak Salkantay & Inca Trail to najdłuższa i najtrudniejsza trasa. Może być zaliczony na 7, aw przypadkach, gdy wszyscy członkowie grupy są wystarczająco odporni - wtedy przez 6 dni. Zaczyna się w pobliżu miasta Mojapat; do samego szlaku Inków pozostało jeszcze 3 dni. Trasa przeminie Runkurakaya, Saiakmarka, Puyupatamarca i Vinay Vainy. Musisz także wspiąć się na lodowiec Salkantai.
  2. Najczęściej wybierana jest krótsza droga klasyczna; istnieje w dwóch wersjach - jedna jest na 4 dni, a druga - na 5. Rozpoczynają się zarówno na 82 km linii kolejowej prowadzącej od Cusco do Machu Picchu. Pięć dni różni się od czterodniowej wizyty w ruinach Yaktapata.
  3. Najkrótsza droga do głównej Atrakcje Peru To zajmuje 2 dni. Zaczyna się od 104 km linii kolejowej, znacznie bliżej Machu Picchu niż wszystkie inne trasy. Nocleg w hotelu w mieście Aguas Calientas.
Тропа инков вид сверху

Jak dostać się na wycieczkę szlakiem Inków?

Dostęp do szlaku Inków jest ściśle kontrolowany i regulowany: tylko grupy turystyczne mogą się tu dostać i tylko - organizowane przez autoryzowanych touroperatorów. Jedynie przewodnik, który otrzymał licencję Komitetu do spraw zarządzania historycznym symbolem Machu Picchu, ma prawo towarzyszyć grupie; jeżeli w grupie jest więcej niż 10 osób, przewodnik ma być asystentem, w sumie w grupie może być nie więcej niż 16 osób Liczba turystów, którzy mogą przekroczyć tę trasę w jeden dzień jest również ograniczona: całkowita liczba odwiedzających - wraz z personelem obsługującym grupy turystyczne ale przewodniki, asystent przewodników, kucharze, tragarze itp.) nie powinny przekraczać 500 osób. Dlatego jeśli chcesz przejść przez niesamowity Szlak Inków, musisz zarezerwować wycieczkę na co najmniej 5 miesięcy.

Trasa odbywa się przez cały rok, z wyjątkiem lutego, kiedy szlak Inków "jest zamknięty dla rekonstrukcji". Lepiej nie jeździć tą trasą w styczniu i marcu: te miesiące w tym rejonie są najbardziej deszczowe i prawdopodobnie nie będziesz w stanie dobrze się bawić. Najlepszy czas na taką wycieczkę jest od maja do października.

Jak przygotować się na wycieczkę?

Ponieważ trasa przebiega na wystarczająco dużej wysokości, konieczne jest przygotowanie się do podróży. Aby uniknąć choroby górskiej przed udaniem się na trasę, potrzebujesz kilku dni na prawidłowe odprężenie, aby aklimatyzacja była mniej lub bardziej bezbolesna, porzuć papierosy, nie jedz tłustych i zbyt ostrych potraw, pij dużo wody. Istnieją również leki (na przykład Diamox), które łagodzą objawy choroby górskiej.

Powinieneś nosić wygodne buty, które dobrze pasują do kostki, i zabrać ze sobą ciepłe ubrania, ponieważ pod tobą jest tropikalny upał, a na górze - dość niska temperatura. Weź ze sobą termiczną bieliznę, ciepły sweter i płaszcz przeciwdeszczowy; Ponadto będziesz potrzebować okularów przeciwsłonecznych i kremów do ochrony przed słońcem i ochrony przed owadami. Podczas podróży na długiej trasie potrzebny jest plecak. Należy również zabrać ze sobą butelkę z wodą i tabletki do oczyszczania wody (samą wodę można nabyć na drodze).

В ширину места хватит только на одногоДиковинные растенияИногда путь лежит сквозь заросли
ЛестницаНекоторые места вообще не огражденыРункуракай
Виньяй ВайнаГород Агуас-Кальентес, мимо которого проходит один из маршрутовКонец пути - Мачу-Пикчу