Wynajem samochodów w Peru - nie jest to najpopularniejsza opcja dla turystów. Istnieje kilka wyjaśnień tego zjawiska: po pierwsze, wysokie koszty tej usługi, a po drugie, wielu turystów obawia się stanu dróg i specyfiki jazdy w tym kraju. Mówiąc na poparcie tej usługi, możemy powiedzieć, że często wynajem samochodów w Peru - to jedyny możliwy sposób na odwiedzenie planowanych miejsc, nie wciskaj w zatłoczonych miejscach transport publiczny i nie zależy od niestabilnego harmonogramu.

Wypożyczalnia samochodów w Peru jest możliwa tylko w głównych miastach kraju ( Cusco , Lima , Arequipa ), biura firm świadczących tę usługę z reguły znajdują się w budynku lotniska. Radzimy korzystać z usług w tym zakresie tylko w zaufanych firmach, aby w razie nieprzyjemnych sytuacji menedżerowie mogli szybko rozwiązać wszystkie problemy, które się pojawiły.

Ważne wiedzieć

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne podróżowanie po kraju, radzimy zwrócić uwagę na niektóre niuanse związane z wynajmem samochodu.

Koszt wynajmu samochodu w Peru

Minimalna cena za wynajęcie samochodu na jeden dzień zaczyna się od 60 $, a dzienny przebieg będzie ograniczony i nie powinien przekraczać około 300 km, jeśli nie możesz utrzymać się w ustalonym limicie, to za każdy kilometr nadwyżki będziesz musiał zapłacić około 15 centów. Koszt wynajęcia będzie również zależał od samochodu - im bardziej prestiżowa będzie marka i im mniejszy będzie wiek samochodu, tym samym będzie on droższy. Kiedy uzgadnisz umowę wynajmu samochodu w Peru, około 2000 $ zostanie zablokowane na twojej karcie, sam będziesz odpowiedzialny za koszt benzyny, więc zalecamy, abyś miał wystarczająco dużo gotówki, ponieważ wiele małych stacji benzynowych nie obsługuje kart bankowych.

Warunki wynajmu w Peru

Aby wynająć samochód, musisz spełnić szereg warunków:

  • wiek najemcy musi wynosić co najmniej 25 lat;
  • doświadczenie w prowadzeniu samochodu jest dłuższe niż rok;
  • prawo jazdy musi spełniać międzynarodowe standardy;
  • na karcie kredytowej lub depozytowej musi być wystarczająca kwota depozytu.

Ruch w Peru

Ruch uliczny w miastach często wywołuje panikę u obcego kierowcy: nie ma znaków drogowych, oznaczeń drogowych, sygnalizacji świetlnej, aw niektórych miejscach nazwy ulic nie są wskazane. Lokalni kierowcy wyróżniają się agresywnym stylem jazdy, którym towarzyszy głośny sygnał dźwiękowy lub nie wskazują manewrów.

Miejsca parkingowe w Peru

Jeśli istnieje potrzeba zatrzymania się, zalecamy pozostawienie samochodu na parkingach hotelowych lub na dużych parkingach. Nie zostawiaj cennych rzeczy w samochodzie, ponieważ nawet torba lub odzież może spowodować rabunek w niekorzystnej części miasta.

Путешествие по Перу на автомобиле
Drogi do Peru

Wielu turystów słyszało o godnym ubolewania stanie na drogach w Peru, jednak w większości dużych miast mają one dość akceptowalną jakość. Trudności mogą powstawać na serpentynowych odcinkach drogi, gdzie z powodu osuwisk, dołów i kolein tworzą się w porach deszczowych, ale jakość dróg jest z nawiązką równoważona przez krajobrazy początkowe.

Są też płatne odcinki dróg w Peru, zwykle trudności z zapłatą nie pojawiają się, ponieważ wchodząc na taką stronę są kasy. Często lokale wyborcze znajdują się na stronach internetowych, dlatego należy mieć przy sobie paszport, prawo jazdy i niezbędne dokumenty dotyczące samochodu. Oprócz wymienionych dokumentów zalecamy zakupienie kilku map drogowych z wyprzedzeniem lub pobranie map Google. często lokalni nawigatorzy podają nieprawidłowe informacje. Jeśli podróżujesz nie tylko po mieście, zalecamy wynajęcie samochodu z wysokim lądowaniem, aby uniknąć problemów z powodu złej jakości drogi lub jej braku.

Podsumowując powyższy materiał, można powiedzieć tylko jedno: jeśli jesteś pewnym siebie kierowcą z wystarczającym doświadczeniem i częścią awanturnictwa, to skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów w Peru - wygoda i możliwość zobaczenia większej liczby oferowanych tras turystycznych będą więcej niż kosztem ewentualnych trudności z samodzielnym ruchem w kraju Inków.

Дороги в ПеруВъезд на платные участки дорог