Jak każdy inny stan, Monaco ma swoją unikalną historię i wiele interesujących faktów na temat kraju i jego mieszkańców. Zanim przejdziemy do tego krasnoludzkiego państwa, interesujące będzie poznanie tych informacji, a następnie porównanie ich z rzeczywistością.

9 interesujących faktów
  1. To niesamowite, że w armii Monako jest 82 żołnierzy, chociaż porządek w kraju jest idealny. Ale królewska orkiestra jest nawet większa niż armia - 85 osób.
  2. W Monaco jest niesamowita rosarium - park róż, które są sadzone w kształcie kwiatu. Ale możesz zobaczyć całe to piękno tylko z wysokości. Tutaj znajdziesz różnego rodzaju róże - pawilony z kręconymi okazami, okrywowa, krzew. Ten park znajduje się tam, gdzie niedawno szalało morze - miejsce to zostało specjalnie osuszone na polecenie księcia Rainiera, który zbudował ogród różany na cześć swojej żony, Grace Kelly, która zmarła tragicznie.
  3. W niedziele publiczne toalety w mieście są zamknięte. I choć nie są to najciekawsze fakty o kraju, turyści w Monako powinni o tym wiedzieć. Wyjściem z sytuacji może być wizyta w kawiarni z wszystkimi usługami z nią powiązanymi.
  4. Możesz dostać się do Monako z Paryża w zaledwie 5 godzin. Pierwsze 4 godziny pociągiem do Cannes, a następnie godzinę samochodem. Ale podróż z Nicei do Monte Carlo zajmie jeszcze mniej czasu - około pół godziny, ponieważ drogi tutaj są idealne.
  5. Unikalny budynek Monako - budynki, zarówno stare, jak i wysokie budynki, cudownie usytuowany na stromych zboczach gór - wygląda imponująco i budzi szacunek architektów.
  6. Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejszą zatokę na Lazurowym Wybrzeżu, zapraszamy do Villefranche.
  7. Pogoda w Monako jest niejednoznaczna - słońce stało się nieznośnie gorące, ale po minucie jest pokryte chmurami i nikt nie wie, skąd pochodzi przenikliwy wiatr. Tak więc do chodzenia trzeba mieć wiatrówkę - nie zaszkodzi ani w lecie, ani poza sezonem.
  8. Монако факты
  9. W pobliżu Forum Grimaldi można zobaczyć lokalną aleję gwiazd - tylko w przeciwieństwie do Hollywood, istnieją odciski bosych stóp celebrytów.
  10. W sercu Monaco możesz dostać się do Japonii, lub raczej w Ogród japoński , znajduje się na nabrzeże Grace Kelly . Jest to miniaturowa kopia cząstki stworzona zgodnie z prawami Zen. W ogrodzie w stawie żyją niesamowite stworzenia - oswojone białe i złote karpie, które jedzą chleb prosto z rąk, a jednocześnie apetycznie. Cóż, gdzie indziej można zobaczyć takie ryby, a nie tylko zobaczyć, ale nawet poklepać.