Oczywiście rozpuszczalny kawa - To nie jest napój, który można uzyskać z naturalnych, świeżo zmielonych ziaren i wysokiej jakości ekspresów do kawy. Jednak dla niektórych osób jest to jedyna dostępna opcja z orzeźwiającym napojem. Z tego artykułu dowiesz się, co bardziej rozpuszczalna kawa przynosi: korzyści lub szkody.

Zalety kawy rozpuszczalnej

W przeciwieństwie do naturalnej kawy, rozpuszczalny analog nie jest w stanie przynieść realnych korzyści dla organizmu. Faktem jest, że ludzkie ciało funkcjonuje normalnie tylko wtedy, gdy otrzymuje świeże, naturalne produkty, a kawa rozpuszczalna nie należy do tych kategorii. Jest to właściwie "półchemiczny" substytut orzeźwiającego napoju, którego skład ma niewiele wspólnego z oryginałem.

Co to jest szkodliwa kawa rozpuszczalna?

Odpowiadając na pytanie dotyczące niebezpieczeństw związanych z kawą rozpuszczalną, pierwszą rzeczą do zapamiętania jest metoda jej przygotowania. Ziarna kawy poddawane są wielokrotnej obróbce, podczas której z powodu wysokiej temperatury olejki eteryczne wyparowują, a mikro i makroelementy ulegają zniszczeniu. Ponadto ekstrakt uzyskany w ten sposób nie jest jedynym składnikiem kawy rozpuszczalnej. Ponadto główny składnik, który już stracił swoją przydatność, w proszku lub granulkach zawiera wiele dodatków chemicznych, które zanieczyszczają organizm od środka, układając żużle.

Kawa rozpuszczalna zawiera znacznie więcej kofeiny, więc regularne jej stosowanie prowadzi do problemów z układem nerwowym i zaburzeniami pracy serca. Ponadto ta kawa jest bardzo szkodliwa dla przewodu pokarmowego.

Warto zauważyć, że stosowanie kawy rozpuszczalnej jest szczególnie niepożądane dla kobiet, ponieważ eksperci uważają, że napój ten powoduje wzrost cellulit lub jego wystąpienie.