Samoleczenie w czasie ciąży jest bardzo niebezpieczną i niezwykle niepożądaną sprawą. Nawet taka prosta procedura jak inhalacja powinna nastąpić po konsultacji z lekarzem. Ponieważ sam proces nie jest tak straszny, jak leki, które użyjesz do inhalacji.

Stanowi ciąży towarzyszy tłumienie odporności, a większości oczekujących matek nie można uniknąć. zimno lub kaszel w tym okresie. Używanie narkotyków w czasie ciąży jest wysoce niepożądane, ale niektóre środki ludowe mogą być przydatne.

Kaszel inhalacji podczas ciąży

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod leczenia, inhalacje są stosunkowo nieszkodliwe. Podczas inhalacji nie ma dodatkowego obciążenia na narządy wewnętrzne, które są obecne podczas tradycyjnego leczenia. Wdychanie nie stanowi zagrożenia dla dziecka.

Kiedy ciężarna matka cierpi na ciężki kaszel, jej oddech staje się trudny, a brak tlenu jest bardzo szkodliwy dla rozwoju płodu. Ponadto dziecko nieustannie drży od ciągłego odruchowego skurczu kaszlu. Szczególnie niebezpieczny kaszel, który utrudnia oddychanie.

Kaszel w czasie ciąży można wykonać:

  • wdychanie z wodą sodową lub mineralną;
  • wdychanie z ziemniakami;
  • Wdychanie rumianku.

Które rozwiązanie do inhalacji zależy od rodzaju kaszlu. Na przykład przy suchym kaszlu w czasie ciąży stosuje się inhalacje z szałwią, kwiatem lipy lub rumiankiem. Ponadto podczas zażywania suchego kaszlu, babka i ziele dziurawca są przyjmowane do inhalacji, natomiast w czasie ciąży mogą być stosowane do inhalacji Lasolvan. Aby to zrobić, użyj specjalnego rozwiązania Lazolvan, ponieważ syrop na kaszel lub inne formy leku są nieskuteczne. Również podczas ciąży można wykonać inhalację z Ambrobene - odpowiednikiem Lasolvana. Jeśli wystąpią reakcje alergiczne na niektóre składniki leków, można je zastąpić sobą.

Po zakończeniu inhalacji przez godzinę nie powinno wychodzić na zewnątrz, paląc i głośno rozmawiając. Nie zaleca się również picia i jedzenia przez godzinę, aby nie obciążać mięśni jamy ustnej i nosa.

Wdychanie przeziębienia w czasie ciąży

Inhalacja parowa oczyszcza kanały nosowe i sprzyja lepszemu odpływowi śluzu z jamy nosowej. Stosując tę ​​metodę leczenia, należy przestrzegać następujących zasad:

  • procedura powinna trwać do pięciu minut;
  • temperatura kompozycji roztworu nie powinna przekraczać 40 stopni Celsjusza;
  • zginać pojemnik z roztworem nie mniejszym niż 20 centymetrów;
  • dziennie możesz zrobić do 6 procedur.

Przeciwwskazaniami do inhalacji jest niebezpieczeństwo poronienia, podwyższona temperatura ciała, od zimna w ciąży inhalacja solą fizjologiczną lub inhalacja chlorkiem sodu. Wdychanie eukaliptusa podczas ciąży ułatwia oddychanie.

Inhalacja urządzeń

Aby wykonać inhalację w domu, możesz użyć dużego rondla lub miski, do której wylewany jest roztwór do inhalacji o określonej temperaturze. Możesz również ukryć wdychanie podczas ciąży z przeziębienia głowę ręcznikiem kąpielowym. To jest najprostszy i najbardziej prymitywny sposób.

Ale dziś istnieją specjalne urządzenia, które są wykorzystywane do przeprowadzenia tej procedury. Pierwszy - to najprostszy - inhalatory Mahold. Są stosowane w leczeniu nieżytu nosa i kaszlu z zapaleniem oskrzeli, zapaleniem krtani i tchawicy oraz zapaleniem krtani. Używaj również uniwersalnych inhalatorów, które dodają roztwory lub leki.

Najbardziej efektywnym urządzeniem jest nebulizator. Wdychanie podczas ciąży z nebulizatorem jest kilkakrotnie bardziej skuteczne niż wyżej wymienione urządzenia. Wibracje ultradźwiękowe rozpuszczają plwocinę i ropny śluz, które powstają podczas zatok lub zapalenia oskrzeli.