Lato to czas, w którym śpiewane są różne owoce i jagody. Dla wielu z nas, przez długi okres czasu, gruszka pozostaje ulubionym owocem, który przyciąga słodko-kwaśny smak i kruche soczyste mięso. Często właściciele, którzy mają nawet mały ogród, próbują zasadzić przynajmniej jedno drzewo. gruszki . Na dodatek w postaci smacznych owoców, które, nawiasem mówiąc, można marynować i walcować, warto zwrócić uwagę na wysoką wydajność. Jeśli jesteś fanem tego owocu, z pewnością będziesz chciał wiedzieć, ile lat owocuje ta gruszka. To zostanie omówione.


Kiedy gruszka zaczyna przynosić owoce?

Oczywiście niedoświadczony ogrodnik może mieć nadzieję, że będą mogli cieszyć się słodkimi owocami w pierwszym roku wzrostu drzewa owocowego. Niestety, aby zobaczyć długo wyczekiwane gruszki na gałęziach drzewek, będziesz musiał cierpieć przez chwilę. Jeśli mówimy o tym, który owoc przynosi gruszka, to zwykle pierwsze owoce na drzewie należy się spodziewać w piątym lub siódmym roku po posadzeniu, nie wcześniej. Taki dość długi okres jest wyjaśniony faktem, że sadzonka musi najpierw rosnąć (to znaczy rozwinąć silny system korzeniowy i łodygę) i być wystarczająco silna do owocowania.

Jednak w przypadku, gdy zasadziłeś gruszę, zaleca się, aby czekać na zbiory nie wcześniej niż siedem lub dziewięć lat, co również tłumaczy się potrzebą wzrostu i zyskania siły.

Jak na razie, ile razy w życiu jest owoc gruszy, to tutaj trzeba wziąć pod uwagę fakt, że drzewo przynosi plon na wzrost. Na przykład, aż do drugiego tuzina życia drzewa, plon stopniowo rośnie z roku na rok. Od 20 do 40-letniej gruszy zwykle w maksymalnym stopniu osłodzi właścicieli. A teraz, po czwartym tuzinie, intensywność żniw stopniowo maleje wraz z jednoczesnym wysychaniem gałęzi.

Jeśli po tym czasie twoje drzewo nie będzie zadowolone, przynajmniej z niewielkim plonem, zalecamy zwrócenie uwagi na to, jak dbamy o gruszkę.

Co zrobić z gruszką, która zaczęła przynosić owoce?

po ilu latach owoc niedźwiedzi gruszkowych?

Aby osiągnąć owocowanie, przede wszystkim zaleca się zorganizowanie odpowiedniej opieki. Przede wszystkim prawidłowe dopasowanie. Obroża korzeniowa nie powinna być nadmiernie zakopana lub zasadzona bardzo wysoko. Grusza dobrze rośnie na glebach luźnych, ale żyznych z reakcją obojętną w słonecznym miejscu. Jednak jednocześnie nie należy przesadzać z nawozami, w przeciwnym razie siła gruszek pójdzie na wzrost, ale nie na owocowanie.

Ważne jest, aby chronić koronę gruszki na wiosnę przed porannym mrozem, pokrywając gałęzie gęstym materiałem. W regionach o niskim mrozie, bar na zimę powinien być pokryty warstwą ściółki.