Po posadzeniu winorośli na miejscu, ogrodnik wkrótce chce zobaczyć rezultat swoich oczekiwań. W końcu zdarza się, że zakupiona odmiana okazuje się inna niż ta, na którą została wydana, a cenny czas poświęcony jest jej pielęgnowaniu.

Kiedy winogrona zaczynają przynosić owoce?

Głównym wskaźnikiem gatunku gatunku będą jego jagody. Aby zrozumieć, w którym roku winogrona przynoszą owoce, konieczne jest zrozumienie niektórych informacji na temat technologii rolniczej tej uprawy. W końcu to zależy od tego, kiedy na krzaku pojawi się pierwsza wiązka.

Zwykle winogrona wyhodowane z sadzonek owocują przez 3-4 lata, kiedy powstaje na nich nie tylko nieformowany luźny pędzel, ale także pełnowymiarowa wiązka. Jest to możliwe, gdy winogrono dostaje wszystkie mikroelementy niezbędne do jego wzrostu i owocowania, jest wystarczająco słonecznych dni w roku, aby zarezerwować przyszłe pąki.

Niektóre odmiany , zwłaszcza na południu, może zacząć przynosić owoce w drugim roku po posadzeniu. Wskazuje to na dobry system korzeniowy, który szybko osiadł w ziemi.

Kiedy winogrona owocują z kamienia?

Okazuje się, że można wyhodować krzak winogronowy nie tylko z krojenia, ale także z nasion. Aby to zrobić, usuń go z dojrzałych jagód i trzymaj do stratyfikacji w lodówce przez około dwa miesiące. Następnie nasiona należy sadzić w żyznej glebie, a na początku lata młode sadzonki można sadzić na zewnątrz lub w wannie.

Winogrona owocowe z kamienia zaczynają się od 4-5 lat, ale aby proces ten nie został opóźniony, w żadnym wypadku nie można go przycinać, aż do momentu, w którym winorośl zacznie przynosić owoce.

Dlaczego opóźnienie owocowania?

Na każdy rok winogrona zaczynają owocować do tego momentu, potrzebują regularnej opieki, ale bez ekscesów. W końcu nie wszyscy wiedzą, że przelew powoduje opóźnienie owocowania, a roślina, która jest w wilgotnym miejscu, rozwija bardzo aktywną zieloną masę, ale nie spieszy się z wydawaniem winogron. To samo dotyczy nadmiernego krzewu nawozowego, zwłaszcza obornika. Nadmiar pierwiastków śladowych, w szczególności azotu, jest nadmiarem, któremu roślina reaguje z brakiem plonów.

Ile lat winogrona przyniosły owoce?

Jeśli krzew po posadzeniu prawie się nie rozwija, to wadą jest niewłaściwy transport i utrzymanie cięcia przed sprzedażą, kiedy korzeń jest suchy. Aby zabezpieczyć przyszłe zbiory, zakup łodygi moczone są przez co najmniej 10 godzin przed sadzeniem i traktowane Kornevin.

Ile lat winogrona przynoszą owoce?

Zwykłe odmiany, bez większej ostrożności, dają plony przez 10 do 25 lat, po których zaczynają być dotknięte chorobami i wysychają. Odmiany przemysłowe, z którymi prowadzone są prace hodowlane, mogą przynosić owoce do 90 lat i to nie jest fikcja, ale rzeczywistość.