Ataki szkodników są jednym z głównych problemów ogrodników i ogrodników. Ci, którzy uprawiają truskawki, wiedzą z pierwszej ręki, jak trudno jest walczyć z ryjkowcowatymi, truskawkowymi roztoczami i liśćmi. Nie należy zapominać o możliwych chorobach truskawek ogrodowych, wśród których przeważa grzyb. Zawsze łatwiej jest przeprowadzić profilaktykę lub zdiagnozować chorobę co najmniej na czas, aby z powodzeniem ją pokonać. W tym artykule przyjrzymy się jednej z chorób truskawek, w której na jej prześcieradle pojawiają się czerwonobrązowe plamy.

Strawberry Red Spot

Czerwona plama na liściach truskawki jest chorobą znacznie bardziej niebezpieczną niż biała, brązowa lub brązowa plama. Może to doprowadzić do całkowitego wyginięcia całych krzewów. I pomimo faktu, że wiele odmian jest odpornych na tę szczególną chorobę, często jednak pozbawia uprawy utrzymujących się ogrodników.

Najpierw małe brązowe plamki zaczynają pojawiać się na liściach truskawek ogrodowych, które ostatecznie rosną i nabierają jaskrawoczerwonego zabarwienia. Stopniowo cały liść staje się czerwony, a następnie umiera. Tymczasem zarodniki grzyba rozprzestrzeniają się, wpływając na sąsiednie krzaki. Dlatego ważne jest, aby zauważyć problem na czas i zacząć sobie z nim radzić.

Zastanów się teraz, co zrobić, jeśli nagle pojawią się czerwone krople na liściach twoich truskawek.

Czerwone plamy na liściach truskawek - leczenie

Główną metodą walki jest zniszczenie wszystkich dotkniętych części rośliny, w szczególności zerwanie chorych liści. Muszą zostać zniszczone, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby. Upewnij się również, że sadzenie truskawek nie jest grube i

Czerwone plamy na liściach truskawek środków ludowej
antenie - uratuje rośliny przed grzybem. I jeszcze jedna pożyteczna rekomendacja - nie stosuj zbyt dużo nawozu, szczególnie azotu, a oczywiście, rzadko spotykany ogrodnik nie ma fungicydów. Na czerwone plamy na truskawkach działają następujące narzędzia: Skor, Topaz, Ordan, Ridomil, Kurzat. Możesz użyć wszelkich leków zawierających miedź.

Oprócz substancji chemicznych, z czerwonymi plamami na liściach truskawek są często stosowane i środki ludowej. Na przykład roślina jest opryskiwana Płyn Bordeaux , siarczan miedzi lub roztwór nadmanganianu potasu dwa razy w roku (przed kwitnieniem i po zbiorze). Możesz to zrobić zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych.