Apricot jest jednym z najczulszych drzew owocowych. Nawet słabe przymrozki, w wyniku których ogrodnicy często tracą cały plon, są śmiertelne dla jego pełnych pąków. Ale nie zawsze brak owoców jest konsekwencją zjawisk naturalnych. Czasami powodem jest to, że drzewo po prostu nie osiągnęło wymaganego wieku. Z tego artykułu dowiesz się, w którym roku owocuje morela, w zależności od metody sadzenia.

Ile owoców jest szczepione moreli?

Jako zapas dla moreli, nie jest konieczne używanie tylko dziczyzny (Zherdel), możesz także wziąć inne uprawy: tarninę, śliwkę. Owoce na szczepionych gałęziach pojawią się za 2-3 lata.

Kiedy morele zaczynają owocować po posadzeniu?

Najczęściej morela z tej metody sadzenia zaczyna kwitnąć i dać jajnika na 3-5 rok. Aby nie pchać tej chwili, podczas sadzenia bardzo ważne jest, aby głęboko nie obniżyć korzenia sadzonki i wybrać odpowiednie miejsce (z ochroną przed wiatrem od północy i brakiem stagnacji wody) Każda odmiana moreli przyniesie owoce w różnym wieku:

  • za 3 lata - "Mrozoodporny", "Laureat", "Miód" i "Pinsky";
  • w wieku 4 lat - "Gorny Abakan" i "Sayan";
  • w wieku 5 lat - "Kichiginsky" i "Chelyabinsk Early."

Aby morela mogła przynieść owoce w określonym czasie, należy wybrać odmianę zgodnie z obszarem, w którym później będzie rosnąć.

Kiedy morela z kamienia przyniesie owoce?

Morela, posadzona latem z kośćmi, rozkoszuje się owocami tylko przez 5-6 lat życia. W tym czasie drzewo powinno zostać przycięte. Jest to konieczne, aby stworzyć optymalne warunki dojrzewania owoców w przyszłości.

Wiedząc, ile lat morela zaczyna przynosić owoce, nie będziesz musiał martwić się brakiem plonów.