Buraki - roślina znana wszystkim. Od dzieciństwa jemy winegret i śledzie pod futrem. Czy wiesz, że czerwone buraki zawierają dużo witamin, które wzmacniają nasze naczynia włosowate i zmniejszają łamliwość naczyń krwionośnych?

Nawet w buraku zawiera taką substancję jak pektyna. Usuwa z naszego ciała radionuklidy i ciężkie toksyczne metale. Również w buraku występują składniki mineralne, bez których nasz organizm nie może w pełni funkcjonować. Są to siarka, mangan, magnez, żelazo, sód itp.

Okazuje się, że buraki są nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne.

Najlepsze odmiany czerwonych buraków

Plon buraków zależy nie tylko od metody uprawy i pielęgnacji, ale także od odmiany. Wszystkie odmiany czerwonych buraków nie są wymienione, a które są uważane za najlepsze, staraj się zrozumieć.

Wśród wczesnych odmian są uważane za dobre:

  • "Bordeaux 237";
  • "Czułość";
  • "Nieporównywalne".

Odmiany dla tych, którzy nie lubią się odchudzać (kiełkują tylko jedną kiełką):

  • "Bordeaux jednoosiowy";
  • "Jednoostkowe";
  • Valenta;
  • "Havskaya".

Jeśli potrzebujesz odmian do siewu podzimnego, to przyjrzyj się bliżej "Podzimni A-474", "Odporność na zimno 19", a także wczesnemu gatunkowi "Bordeaux 237".

Hybryd jest uważany za bardzo smaczny i owocny. "Cylinder" . Przy okazji, nie powinieneś próbować zbierać nasion tej odmiany na własną rękę - to nie zadziała, ponieważ często prowadzi to do utraty cech odmianowych.

Rosnące czerwone buraki

Jak sadzić, a następnie uprawiać czerwone buraki? Burak - roślina, która kocha wilgoć, wciąż uwielbia światło i ciepło. Zgodnie z tym szukamy odpowiedniego miejsca na stronie.

Aby nasiona rosły szybciej, należy je namoczyć w roztworze: 1 l. woda + 1 łyżka. łyżka popiołu na 5 dni. Dalej w kruchej, puszystej ziemi wykonujemy bruzdy w odległości pół metra od siebie. Lekko nawilżaj i siej nasze nasiona. Posypać ziemią nie głębiej niż 3 cm Nie zapominaj - aby zasiać buraki, temperatura ziemi musi wynosić co najmniej 10 stopni.

rosnące czerwone buraki

Gdy burak wykiełkuje i będzie miał 4 liście, możesz zrobić pierwsze przerzedzanie. Pozostaw około 5 cm między roślinami. Ale już podczas drugiego przerzedzania pozostawiamy 10 cm.

W okresie wegetacji buraki będą musiały być podlewane 6 razy, około 6 litrów wody na 1 m2. Po polewaniu luźnym między rzędami a ściółką.

Karmienie jest warte zrobienia dwa razy. Po pierwszym przerzedzeniu w przejściu nawożenie: na 1 m² azotan amonu - 5 g, superfosfat - 10 g i chlorek potasu - 10 g. A drugie dodatkowe karmienie powinno zostać wykonane, gdy liście jednego rzędu zamykają się z liśćmi innego rzędu. To tylko dawka nawozów musi zostać zwiększona 1,5 raza.