Po śmierci księcia odwrócił prawdziwe polowanie na swoje dziedzictwo. Ku zaskoczeniu wielu, na rachunkach bankowych muzyka nie było praktycznie pieniędzy, ale teraz okazało się, że oszczędzał.

Inwentaryzacja nieruchomości

W styczniu wydawcy księcia sporządzili spis majątku w chwili jego śmierci. Na liście, która została przekazana do sądu w celu zatwierdzenia testamentu, znajduje się dom muzykanta z Minnesoty o wartości 25,4 milionów USD, kilka działek, drogie samochody, biżuteria, prawa autorskie do jego dzieł. Artysta nie posiadał żadnych papierów wartościowych ani obligacji, a na czterech rachunkach w różnych bankach łącznie znajdowało się 110 tysięcy dolarów.

Prawdziwy skarb

Jak się okazało pewnego dnia, Prince uratował. Piosenkarz nie ufał instytucjom finansowym i uważał papierowe pieniądze za bardzo niewiarygodne. W rezydencji artysty znaleziono 67 sztabek złota. Pod względem ekwiwalentu pieniężnego ich wartość wynosi 836 tysięcy dolarów.

В доме покойного Принса обнаружили 67 слитков золота

W domu zmarłego księcia znaleziono 67 sztabek złota

Принс

Prince

Walcz o dziedzictwo

Początkowo 36 osób zgłosiło swoje prawa do własności księcia. Po szczegółowej weryfikacji 29 wnioskodawców zostało uznanych za oszustów. W rezultacie oficjalna lista osób, które dzielą stolicę gwiazdy zawiera sześć nazwisk, wśród nich braci i siostry, siostrzenicę i wspaniałą siostrzenicę zmarłego. Warto zauważyć, że zanim będą mogli dziedziczyć, muszą zdać test DNA, potwierdzając ich pokrewieństwo z księciem.

Сестра Принса Тайка Нельсон

Siostra księcia Tyki Nelsona

Сводная сестра Принса Норин Нельсон

Siostra przyrodnia księcia Noreena Nelsona

Сводный брат Принса Альфред Джексон

Książę Alfred Jackson

Сводный брат Принса Омар Бейкер

Prince Lobster Baker

Czytaj także
  • Instytut Pantone na cześć księcia nazwany odcieniem fioletu
  • Co skończyło się z dziedziczeniem księcia Singera?
  • Michael Jackson znajduje się na szczycie listy najlepiej opłacanych martwych gwiazd

Przypomnijmy, że książę nie 21 kwietnia 2016 r. W wieku 57 lat. Sekcja zwłok potwierdziła wstępną wersję śledczych, że sprawca zmarł na skutek własnego zaniedbania. Artysta osobiście przedstawił się dużej dawce silnego środka przeciwbólowego, który okazał się dla niego fatalny.