Oprócz psów i koty Jednym z najpopularniejszych zwierząt stał się ostatnio fretka . To prawda, że ​​wielu boi się uruchomić te zwierzęta, ponieważ istnieje wrażenie, że gryzą. Tak, rzeczywiście, uwielbiają gryźć ludzi za ramiona i nogi, ale to nie jest z powodu agresji. A jeśli zrobiłeś to w wieku jednego miesiąca, możesz łatwo go uniknąć, jeśli wiesz, jak odzwyczaić fretkę, by ugryźć. Ale dorosłe zwierzę, które pozbędzie się tego nawyku, nie będzie już możliwe.

Dlaczego fretki gryzą?

  • może pokazać agresję jako środek ochronny. Jeśli pojawił się tylko w twoim domu, jest bardziej podatny na stres;
  • być może był przyzwyczajony do takiego zachowania. W grach z kongenerami gryzą się mocno, ponieważ nic nie czują przez grubą skórę;
  • jak inne dzieci, te zwierzęta będą znały świat.

Co jeśli fretka gryzie?

Jeśli przyniosłeś gryzonia, musisz go przynieść. Tylko wtedy zwierzę zapewni ci tylko przyjemne chwile w komunikacji. Niektórzy właściciele nie wiedzą, czy można odzwyczaić fretkę od ugryzienia. Jeśli kochasz, ale wytrwale, aby go wychować, on także odpłaci cię pieszczotą. Co musisz zrobić:

  • zaraz po ugryzieniu, weź zwierzę za kark i przyciśnij je do ziemi, ściśle mówiąc "ay-ai-ai" lub "nie";
  • możesz głośno i głośno krzyczeć lub klaskać w dłonie, dając mu do zrozumienia, że ​​nie da się tego zrobić;
  • jeśli ugryzł cię w trakcie gry, przestań. Umieść gryzonia w klatce, aby się uspokoił. W przypadku małych zwierząt zaprzestanie gry jest najgorszą karą;
  • Możesz użyć specjalnych narzędzi zakupionych w sklepie zoologicznym. Rozłóż dłonie "Antigryzinem", a po tym jak zwierzę ugryzie cię, zbesztaj go i umyj ręce. Następnie zanurz palec w uczcie i pozwól zwierzęciu polizać. Więc zrozumie, że gryzienie właściciela jest gorzkie, a lizanie jest pyszne.

Wielu, którzy widzieli te zwierzęta w rękach ich właścicieli, czule je lizali, nie wiedzą, czy fretki gryzą. Ale ten zwierzak był posłuszny i nie agresywny, trzeba trochę wysiłku.