Fretki są drapieżnikami w najbardziej dosłownym znaczeniu tego słowa. Nadal masz wrażenie, że fretka to długi szczur? Fretki, chomiki, ptaki, jaszczurki i inne małe zwierzęta mogą być postrzegane przez fretki jako pożywienie i nie omieszkają wykorzystać tego "pokarmu" do swoich celów. W domu fretki nie zmieniają swojego drapieżnego charakteru, więc trzymanie takiego zwierzaka jako miękkiego, zabawnego otomana nie zadziała.

Fretki: treść, charakter, nawyki

Fretki przyciągają wielu swoimi zabawnymi kagańcami, zabawnymi nawykami i zabawnymi grami. Fretki bardzo wysoko wyspecjalizowane zwierzęta, chętnie idą do kontaktu z człowiekiem i innymi fretkami, uwielbiają wspólne gry. Tylko po to, by wychować z fretki rodzaj puszystego kotka, przytulanie się do nieznajomych, nie zadziała.

Po pierwsze, fretki zawsze są pierwszą rzeczą, która broni ich terytorium i deklaruje swój temperament (ponownie jako środek zapobiegawczy, aby obcy wiedział, kto tu jest panem). Dlatego goście mogą najpierw zapoznać się z pazurami i zębami tchórza.

Po drugie, nawet w grach polecat preferuje zęby. Nie od krzywdy, nie od pragnienia kogoś, kto wygra, ale po prostu dlatego, że fretki grają w ten sposób. Będą biegać za właścicielami po mieszkaniu i gryzą ich pięty, pokazując chęć grania. Mogą gryźć dziecko lub inne zwierzę, jakby zapraszając je do wspólnych zabawnych gier. Zwierzę może postrzegać chód tchórza (wygięty do tyłu) jako zagrożenie, a nawet spokojny kot lub pies może w odpowiedzi przyjąć postawę bojową.

Po trzecie, fretki będą stale wymagać uwagi. Jeśli zostawia się je w spokoju, mogą odkopać doniczkę, odkręcić zawartość kosza na śmieci. Wiedzą, jak się bawić, ale właściciel najprawdopodobniej nie polubi konsekwencji takiej niezależności.

Ferret Care

Właśnie z powodu takich cech behawioralnych utrzymanie i opieka nad fretkami implikuje ich własną subtelność:

  1. Obcinanie pazurów. Gliny troche są ostre, mogą nie tylko kogoś drapać, ale same często przyczepiają się do tkaniny za pomocą pazurów.
  2. Podnoszenie zakazu ukąszeń. Nie możesz pozwolić fretkom ugryźć. O ile, oczywiście, nie będzie bronił swojego terytorium. Kiedy nieznany fretka wdrapie się do klatki, będzie się bronił, a zwierzę nie powinno być besztane. Ale ukąszenia "w nastroju" powinny zostać zatrzymane.
  3. Regularne gry dla zwierząt.
  4. Codzienna "chodząca" fretka poza celą. W żadnym wypadku nie możesz zatrzymać fretki w klatce przez cały dzień. Przynajmniej kilka pokojów w mieszkaniu należy przekazać bestii, aby mogła się swobodnie poruszać. Dla aktywnego i zdrowego życia fretek jest to po prostu konieczne.
  5. Czyszczenie Aby codziennie czyścić tacę dla potrzeb fretki. Ponadto, często ci przystojni nie mają czasu, aby pobiec na tacę i pozostawić "garść" w najbardziej nieoczekiwanych miejscach w mieszkaniu.

Dom dla fretki

Aby wyposażyć klatkę w fretkę, musisz przemyśleć kilka stref: całkowicie zamknięte dla oczu odwiedzających (zwykle dom wewnątrz klatki), strefę gry (tak, że fretka ma miejsce do rozgrzania się, gdy klatka jest zamknięta, a ty nie ma cię w domu), obszar posiłków, toaleta.

Klatka jednokondygnacyjna będzie wyglądać jak fretka jako cela karna, dlatego najlepiej zadbać o to, aby w tchórzostwie były dwa, trzy lub cztery piętra. Wspinaczka jest jedną z ulubionych aktywności tego zwierzęcia, więc będzie zadowolona z wielu wysokich przestrzeni.

W "eleganckiej willi" dla fretek znajduje się hamak, drabina, rury.

W domu dla fretek należy położyć jak najwięcej ciepłej tkanki miękkiej. Nosić stare swetry, koce. W klatce musi być miska do picia.

Fretka: jedzenie

Najważniejsze, żeby nie karmić krajowej fretki - to ziarno. Fretka nie jest szczurem. To ważne białka. Ale nakarm go wybraną wieprzowiną nie jest tego warta. Po pierwsze, tłuszcz wieprzowy i utrzymanie i opieka fretek jest trawiony przez długi czas, a system nie zapewnia systemu do długotrwałego podziału tłuszczów. Dlatego przy podawaniu mięsa należy wybrać wołowinę, wątrobę, kurczaka. Koniecznie połącz karmienie z dodatkami z wapniem! Wapń z chórami jest niezbędny.

Jeśli fretka jest źle karmiona, może zachorować. Głównymi objawami choroby u fretek są biegunka i linienie. Nie można leczyć fretek, ale nie wszyscy weterynarze podejmują badania i leczenie tych uroczych małych zwierzątek. Dlatego zanim kupisz fretkę, musisz znaleźć dobrego weterynarza.