Koty można nazwać jednym z najczęstszych zwierząt domowych. Przekupują swoją miękką wełnę, uczucie i niezłomny charakter. Ale utrzymanie zwierząt domowych oznacza nie tylko uczucie i wspólną rozrywkę, ale także możliwe zaburzenia domowe. Na przykład - uszkodzenie własności.

Co mogę zrobić, jeśli mój ukochany kot walczy z meblami? Najważniejszą rzeczą jest to, aby nie skarcić ani nie bić jej, ponieważ to tylko pogorszy problem. Trzeba zrozumieć, że robi to nie ze złego, ale w oparciu o jej naturalne potrzeby - by wyostrzyć pazury. Że koty nie podrywają mebli, czasem wystarczy zapewnić im specjalną adaptację do tych celów - podkładkę do drapania. Ale jeśli to nie pomoże, postaraj się postępować zgodnie z tymi prostymi wskazówkami.

Jak odzwyczaić kota od wyrywania mebli - praktyczne porady

  1. Jeśli przykleisz narożniki mebli dwustronną taśmą lub taśmą - możesz przestraszyć kota, ponieważ nie lubi, gdy coś jest przyklejone do jego łap.
  2. Możesz posypać meble tapicerowane Specjalne spraye, których zapach nie lubi kotów, ale dla osób nieczułych. Są sprzedawane w sklepach zoologicznych.
  3. Lekko posyp kąty mebli sokiem z cytryny - kot nie lubi tego zapachu.
  4. Jedną z innowacji w tym kierunku są specjalne dysze silikonowe. Są przyklejone bezpośrednio do pazurów zwierzęcia i nie pozwalają na drapanie.

Ponadto, przyzwyczajaj swojego zwierzaka do takiej procedury jak pazury do przycinania. Jeśli robisz to okresowo, wtedy potrzeba wyostrzania pazurów stale po prostu znika.

Na pytanie, czy koty walczą skórzane meble , odpowiemy twierdząco. Ale w przeciwieństwie do reszty, prawie niemożliwe jest ukrycie szkód na takich meblach.

Które koty w ogóle nie rozrywają mebli? Tylko ci, którzy są odpowiednio wykształceni i uczeni, by ostrzyć swoje szpony w specjalnie wyznaczonych miejscach od dzieciństwa.