Kiedy budujemy kota lub kota w domu, przede wszystkim myślimy, że będzie to najłagodniejszy, czuły i posłuszny członek naszej rodziny. Jednak z biegiem czasu każdy ma do czynienia z dość nieprzyjemnymi sytuacjami, w których ukochany zwierzak pokazuje swoje niezadowolenie lub charakter. Czasami kot zrywa tapetę, gnije w niewłaściwych miejscach, psuje meble, odwraca wazony na oknach itp.

O pierwszych kłopotach, które porozmawiamy w naszym artykule. Wielu właścicieli zastanawia się, jak odzwyczaić kota, aby porysować tapetę? Chociaż często takie zachowanie jest naturalnym instynktem, a zatem nie chcesz zachowywać się sztywno w takiej sytuacji w stosunku do zwierzęcia. Ale najpierw wyjaśnijmy kilka pytań.

Dlaczego koty łzy tapety?

Nie jest to kaprys twojego zwierzaka, ale prosta naturalna potrzeba ostrzenia i czyszczenia pazurów. Również pomiędzy małymi poduszkami na łapach kotów znajdują się gruczoły wydzielające zapach zwierzęcia, który jest latarnią dla innych kotów, której człowiek nie może odczuwać, jednak z jego pomocą kot zaznacza swoje terytorium, a dla niej jest to bardzo ważne.

Jak odzwyczaić kota, aby porysować tapetę?

Zanim zaczniesz karcić zwierzaka za uszkodzoną tapetę, powinieneś zrozumieć powód tego zachowania. Przecież kot może oderwać górne warstwy pazurów, chciał oznaczyć terytorium wizualnie lub feromony, które są zawarte w gruczołach potowych na poduszkach łap.

Co do zasady, dla tych lub innych potrzeb, koty wybierają to samo miejsce. Jak więc odzwyczaić kota, aby porysować tapetę, aby nie skrzywdzić zwierzęcia? Na początek musisz skupić się na innym obiekcie lub miejscu, w którym możesz gwintować pazury. Mogą to być małe kawałki kłody, deska z rozciągniętym workiem, kawałek dywanu itp. konieczne jest, aby taki scribbler był atrakcyjny dla pieczęci i mógł rozerwać pazury w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Post uczeni w Piśmie Jest to konieczne w tych miejscach, w których kot spędza zwykle najwięcej czasu, gdzie śpi i gdzie zaznacza swoje terytorium łapami, najlepiej kilkoma sztukami naraz, a następnie przesuwa je, jeśli to konieczne. Wtedy zwierzę przyzwyczai się do tego, że trzeba rozerwać pazury tego przedmiotu, a nie na ścianie tapetą.

Jak chronić tapety przed kotami, jeśli przez jakiś czas nie ma zadrapania? W takim przypadku możesz spowodować, że zwierzę zacznie odczuwać strach i przerażenie, bo za każdym razem, gdy zauważysz, że kot zbliża się do tapety, musisz krzyknąć ostro, klaskać w dłonie i posypać wodą małego "bully". Kiedy powtórzysz to kilka razy, twój czworonożny przyjaciel będzie się bał tego miejsca i nie odważy się przyjść do niego wtedy.

Jakie koty tapety nie walczą?

Wielu miłośnikom kotów zaleca się murowanie klej tapety z naturalnych materiałów, takich jak plewy i słomki. Nie lubi kota, a ona nie chce już drapać łapek.

Jak odzwyczaić kota, aby łza tapeta1

Chociaż koty są nieprzewidywalnymi zwierzętami, nie zawsze można ustalić, które koty nie walczą. A jak inaczej odzwyczaić kota do łez tapety?

Aby to zrobić, przykryj otarcia taśmą samoprzylepną, plastikową folią, siatką, folią, jednym słowem takiego materiału, który nie lubi twojego zwierzaka. Lub możesz potraktować powierzchnię tapety specjalnym środkiem, który wywołuje nieprzyjemny zapach dla kotów, zwłaszcza owoców cytrusowych, a to obniży zwierzę, a nawet nie będzie pożądane podejście do miejsca, w którym często obdziera tapetę.

Jak widać, odstawienie kota do rozdarcia tapety nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Najważniejsze jest, aby pokazać powściągliwość, a wynik nie pozwoli Ci długo czekać.