Twoje drapieżniki zwierząt domowych mają naturalną potrzebę uwolnienia pazurów. I bez względu na to, jak walczysz z nałogiem drapania mebli, nadal będziesz przegrywał.

Dlaczego koty wyostrzają pazury?

Faktem jest, że gdy kot wyostrza pazury, usuwa martwe płatki z pazurów, iw ten sposób wyznacza terytorium dzięki specjalnym gruczołom, które znajdują się na poduszkach. Jeśli twój zwierzak nie przydzieli miejsca i nie stworzy warunków do zaspokojenia pragnienia myśliwego, wówczas zasłony, sofa, fotele, tapeta itp. Pójdą na koszt. Oczywiście, wszystkie te problemy można uniknąć, jeśli kupisz drapaka i nauczymy go. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jak przyzwyczaić kota do skrobaka, ponieważ zostało już osuszone przez tak dużą tapicerkę krzeseł i sof, nie przejmuj się tym nonsensem. Kot tylko zepsuł meble, ponieważ nie miał innego miejsca. A nauczyć kota nowego miejsca, w którym można okazywać jego drapieżną istotę, wcale nie jest trudne, wystarczy posypać go roztworem waleriany lub kocimiętki.

Teraz sprawa jest dla małych, musisz wybrać odpowiedniego kota dla swojego kota, ale jak to zrobić dobrze? Najpierw dowiemy się, które szpony są w ogóle. Najprostsze z nich to specjalne poduszki lub drewniane klocki z korą, najbardziej złożone to wielowarstwowe drapacze chmur z wieloma miejscami, w których można używać pazurów.

Różnorodne drapaki

Najtańsze pazury w postaci poduszek o różnych kształtach są zwykle przymocowane do ściany, na takiej wysokości, że kot może do nich dotrzeć stojąc na tylnych łapach. Mają zewnętrzne podobieństwo do różnych zwierząt i budzą uśpione instynkty myśliwego wraz z ich pojawieniem się. Powierzchnia poduszki jest wykończona filcem, co zapewnia długą żywotność. Takie pazury są bardzo dobre, jeśli twój dom ma ograniczoną przestrzeń lub nie chcesz wydawać dużej kwoty na ten problem. Wadą takich pazurów jest to, że czasami koty będą postrzegać Twoje krzesło jako bardziej atrakcyjne dla tych celów.

Dobrym rozwiązaniem może być zamontowany na ścianie pazur narożny dla kotów, niektóre z nich są wykonane na suficie, co czyni je również doskonałym sprzętem sportowym dla zwierząt domowych. Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twojego zwierzaka, możesz użyć wysokiego pazura ściennego dla kotów, ponieważ będzie on stale utrzymywał mięśnie mini-gepardów. Zwykle są znacznie droższe od poduszek, ale czego nie możesz zrobić dla swojego zwierzaka i bezpieczeństwa mebli w tym samym czasie.

Doskonały wybór to fala pazurkowa, zwłaszcza jeśli jest połączona z domem dla kotów. Skrobak wykonany jest w formie fali filcowej, która opada z dachu domu. Co może być lepszego niż wyjście, wyciągnięcie i umieszczenie pazurów w pobliżu miejsca zakwaterowania? Tyle tylko, że ten dom może znajdować się na drzewie. Jest to najlepszy wybór kogtetochka, przyciągają koty bardziej niż inne. W końcu drzewo jest częścią naturalnego środowiska kota. Nie bój się, nie chodzi o całe drzewo, ale o to kot drapiący o wysokim kocie specjalnie obrobiona i mocno owinięta lina, która jest przymocowana do ściany i zajmuje bardzo mało miejsca. Na jednym z końców odgałęzień może być przymocowany dom kota, ale nie jest to przewidziane we wszystkich pazurach. Takie pazury są odpowiednie nawet dla bardzo dużych kotów, najważniejsze jest odsuwanie ich od zasłon i szafek.

Jeśli nie możesz znaleźć domu z domem, możesz kupić dom oddzielnie. Ich cena również zmienia się w dość szerokim zakresie, wiele zależy od wygody i jakości produktu. Ale taki kij pazurowy stanie się ulubionym miejscem twojego zwierzaka i da zdrowie kotu, a ty będziesz trzymał meble i naprawy w mieszkaniu.