Meble skórzane to absolutny wskaźnik prestiżu i luksusu. Drogie skórzane wykończenia nadają meblom szczególny połysk i połysk. Zakup tych mebli nie może pozwolić wszystkim, ponieważ cena produktu jest bardzo wysoka, ale wszyscy rozumieją, że jest on zawyżony, nie jest nierozsądny.

Do produkcji mebli wykorzystujących skórę bydła. Biorąc pod uwagę grubość i stopień opalania, skóra jest podzielona na kategorie, które są podzielone na podkategorie. Najwyższą jakość uważa się za miękką, grubą skórę o naturalnym wzorze. Z powodu porów w górnej warstwie skóra dobrze oddycha, jest mocniejsza i bardziej sprężysta.

Przed zakupem mebli ze skórzaną tapicerką, z pewnością trzeba rozważyć zalety i wady, które wpłyną na ostateczną decyzję.

Zalety i wady mebli skórzanych

Mebel ten ma niezaprzeczalne zalety w porównaniu ze zwykłymi meblami z pokryciem z tkaniny. Oto główne z nich:

 • całkowicie ekologiczny;
 • meble nie zbierają pyłów zwierzęcych;
 • nie ma śladów rozlanych napojów i jedzenia;
 • nie zbiera zapachów;
 • można go przetrzeć aromatycznymi olejkami, aby uzyskać przyjemny aromat;
 • nadaje lato powitalnego chłodu;
 • pasuje do każdego wnętrza.

Jak widać, zalety masy. Ale nie zapominaj o "wadach" tego luksusu. Przede wszystkim dotyczą uszkodzeń mebli. Jeśli porysowałeś, a nawet gorzej, skórzaną tapicerkę sofy obrazkowej, nie można jej uszyć ani założyć na plaster - najprawdopodobniej będziesz musiał zmienić skórzany panel lub po prostu pogodzić się z obrażeniami mebli.

Aby meble trwały dłużej, musisz wiedzieć, jak dbać o skórzane meble. Eksperci zalecają odkładanie mebli z dala od baterii i światła słonecznego, a także okresowe leczenie specjalną kompozycją do pielęgnacji skóry. Do czyszczenia używaj produktów bezrozpuszczalnikowych, w przeciwnym razie ryzyko zmywania farby z dala od skóry. I jeszcze jeden sekret - skóra uwielbia ... mleko krowie. Podczas przetwarzania mleka staje się bardziej miękki i lśniący.

Rodzaje mebli skórzanych

Główna klasyfikacja mebli opiera się na rodzaju produktu (sofa, narożnik, krzesło) i wnętrzu pomieszczenia, do którego jest przeznaczona. Wielu zna pierwszą klasyfikację, więc użyjemy drugiej:

 1. Skórzane meble biurowe . Gabinet - To twarz firmy, więc musisz sprawić, by wyglądała szanująco i solidnie. Najczęściej biura otrzymują skórzane fotele i krzesła. Jeśli jest to skórzana sofa, to oczywiście zwięzły projekt, często w kształcie prostokąta.
 2. skórzane sofy do mebli1skórzane sofy do mebli2skórzane sofy do mebli3
 3. Skórzane meble do sypialni . Do tego pokoju są skórzane łóżka z wysokim miękkim oparciem i rama wykonana z mocnego drewna, w kolorach brązowym i pastelowym. Łóżka idealnie komponują się ze skórzaną otomaną, sofą lub komodą wyłożoną skórą.
 4. skórzane sofy do mebli4skórzane sofy do mebli5skórzane sofy do mebli6
 5. Skóra meble pokojowe . Pokój przeznaczony jest do przyjmowania gości, dlatego szczególnie potrzebuje pięknej rejestracji. Szczególnie istotne dla mebli skórzanych narożnych salonu, które mogą pomieścić dużą liczbę gości i całej rodziny. Również w salonie znajdują się idealne meble z białej skóry. Zacieni barwy ścian i powiększy przestrzeń.
 6. skórzane sofy do mebli7skórzane sofy do mebli8skórzane sofy do mebli9

Osobna uwaga wymaga takich mebli jak skórzane sofy. To najczęstszy rodzaj mebli skórzanych, które można dopasować do wystroju i szafy oraz sypialni i salonu. Skórzane sofy często są w komplecie z fotelami, ale taki zestaw jest drogi i nie zawsze dostępny dla ludzi. Nowoczesna sofa ma system składany, dzięki czemu może służyć jako łóżko. Sofy są miniaturowe, dla dwóch osób i duże, dla 4-5 osób.

skórzane sofy do mebli10skórzane sofy do mebli11skórzane sofy do mebli12