"Jak odzwyczaić dziecko od nocnych karmień?" - prędzej czy później każda matka zadaje to pytanie. Niemowlę, w przeciwieństwie do matki, nie męczy się mlekiem i budzeniem się w nocy, jest dla niego przyjemnością. A młode mamy mają różne sytuacje, a nocne karmienie w pewnym momencie przestaje dawać radość.

Jeśli dziecko jest karmione piersią, karmienie nocne może trwać bardzo długo. Ponieważ artyści w momencie wycofania przychodzą wcześniej, niektóre dzieci już po 3 miesiącach nie mogą przeszkadzać swoim matkom. Pomimo czasu, w którym młoda matka postanawia odstawić dziecko od karmienia nocnego, przyda mu się znajomość niektórych technik, z których korzystały nasze prababki.

Jak odzwyczaić dziecko od jedzenia w nocy?

Istnieje kilka prostych sposobów, jak odzwyczaić dziecko od nocnych karmień, które są odpowiednie dla dzieci, które spożywają mleko matki i dla dzieci, które jedzą mieszaniny.

  1. Aby odzwyczaić dziecko od karmienia nocnego, należy zwiększyć liczbę karmień w ciągu dnia. W ciągu dnia dziecko powinno otrzymać pełną ilość mleka, które zwykle spożywa dziennie. Ostatnie karmienie w nocy powinno być gęste.
  2. Dziecko często je w nocy, kiedy w ciągu dnia brak mu uwagi matki. Często młode matki, zajmujące się obowiązkami domowymi, na jakiś czas zapominają o swoim dziecku. Jeśli takie sytuacje staną się normalne, dziecko zaczyna częściej budzić się w nocy i żąda piersią lub butelką mieszanki. W ten sposób dziecko stara się zwrócić na siebie uwagę matki, której brakuje mu w ciągu dnia. Jeśli matka poszła do pracy wcześnie i była oddzielona od dziecka przez cały dzień, to takie dziecko często je dużo w nocy.
  3. Jeśli dziecko idzie spać dużo wcześniej niż rodzice, wtedy matka, przed pójściem spać, powinna obudzić dziecko i nakarmić go. W takim przypadku dziecko będzie spać dłużej i spokojniej w nocy i zapewni dłuższy odpoczynek dla matki. W skrajnym przypadku dziecko obudzi swoją matkę za jednym razem mniej w nocy.
  4. Gdy odstawia dziecko od karmienia nocnego w wieku powyżej jednego roku, można go uśpić w innym pokoju. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy zaczyna spać w innym pokoju ze swoim starszym bratem lub siostrą. W ten sposób uwaga dziecka natychmiast przechodzi na studia nad nową sytuacją i szybko zapomina o nocnym karmieniu. Również z dzieckiem po roku można mówić i wyjaśniać, "że nie ma wystarczającej ilości mleka i nic na noc". W tym wieku dzieci są już podatne na słowa.

Kiedy dziecko przestaje jeść w nocy?

Когда ребенок перестает есть ночью

Każde dziecko jest inne i za każdym razem jest w innym wieku, kiedy nie potrzebuje już nocnego karmienia. Ale, jak pokazuje praktyka, często młode matki mają dość nocnych karmień wcześniej niż ich dzieci. Według pediatrów, przed odstawieniem dziecka od karmienia nocnego, konieczne jest stworzenie miękkich i gładkich warunków dla dziecka. Dziecko nie powinno cierpieć z powodu pozbawienia się nocnej porcji jedzenia. Możesz zacząć odstawienie od piersi w ciągu 5-6 miesięcy. W tym wieku dziecko może łatwo znieść tę deprywację. Być może przez kilka dni nadal nie pozwoli rodzicom spać, ale przez dwa tygodnie dziecko z reguły odstawia od piersi.

Jeśli dziecko ssie pierś przez całą noc, rzadko oznacza to, że jest bardzo głodny. Z zasady takie dzieci nie mogą zaspokoić swoich potrzeb emocjonalnych w ciągu dnia. Ten problem może wystąpić nie tylko u noworodków, ale także u dziecka po ukończeniu jednego roku. W takiej sytuacji matka powinna nawiązać komunikację z dzieckiem w ciągu dnia - więcej uwagi należy poświęcić kontaktom cielesnym, zabawie i rozmowom.