Rozładowanie śluzu z nosa noworodka zawsze wywołuje alarm u matki, ale nie zawsze uciskanie nosa jest objawem choroby. Błona śluzowa u niemowląt zaczyna normalnie funkcjonować nie natychmiast, bliżej do trzech miesięcy. Organizm dziecka sprawdza się sam, badając funkcje "suche" i "mokre". Ale matki nie mogą siedzieć z założonymi rękami i zaczynają traktować zimno u noworodków z zewnątrz, dezorientując ciało. Dlatego wkrótce ponownie pojawia się cieknący nos, ponieważ testy jeszcze się nie skończyły!

Fizjologiczny nieżyt nosa

Jeśli dziecko nie ma jeszcze trzech miesięcy, a wydzielina z nosa nie towarzyszy innym objawom, to pytanie o sposób leczenia nieżytu nosa u noworodka znika samoistnie. To jest tzw fizjologiczny nieżyt nosa . Ale jeśli śluz wywołuje u dziecka dyskomfort, konieczne jest działanie. Po pierwsze, powinieneś stworzyć chłód w domu i zwiększyć wilgotność powietrza. Nawilżacz, akwarium, kubki wody, mokry ręcznik - odpowiednia jest każda odpowiednia opcja. Jeśli nie wiesz, jak i co zrobić, gdy katar noworodka przeszedł do suchości i skórki, codziennie wybieraj łazienkę z gorącą wodą, a następnie oddychaj parami razem z miękiszem. Ważne jest, aby zapobiegać wysychaniu błony śluzowej nosa, a niektóre matki kapią do mleka w okruchach. W rzeczywistości zawiera substancje, które pomagają zwalczyć każdą chorobę, ale bardzo ważne jest utrzymanie sterylności, ponieważ mleko jest idealnym środowiskiem dla zarazków.

Przeziębienie

Jeśli inne objawy nieżytu dołączyły do ​​zatkania nosa, wówczas zarówno krople, jak i kąpiele terapeutyczne mogą pomóc noworodkowi z zimną głową. Możesz użyć nagietka, szałwii, liścia brzozy i krwawnika. 50 gramów każdego zioła dla dużej kąpieli i 25 gramów dla żłobka wypełnione są wrzącą wodą, a gdy napar schnie do 37 stopni, kąpiemy dziecko przez około 20 minut. Procedurę powtarza się pięć dni z rzędu.

Dla dziobka najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest roztwór soli fizjologicznej. Im większe prawdopodobieństwo zaciekania, tym szybciej wyciek z nosa. Przedawkowanie jest niemożliwe. Bądź ostrożny, ponieważ solanka może być trawiona, nie myć jej noseofarynx! Jeśli płyn dostanie się do trąbki Eustachiusza, ucho środkowe może ulec zapaleniu. W ten sposób lekarstwo na przeziębienie u noworodków może powodować zapalenie ucha środkowego, można tylko usunąć śluz z zewnątrz, ponieważ nie można pozostawić śluzu na sucho. Soops są chronione przed bakteriami. Właśnie dlatego krople z zimna dla noworodków powinny być nakładane w nocy, gdy dziecko nie może zasnąć z powodu wypchanego nosa Nie będzie zbyteczne smarowanie nosa olejem vitonowym lub brzoskwiniowym przy pomocy turundy.

Leczenie nieżytu nosa

Aby nie zaostrzać sytuacji, trzeba wiedzieć, jak leczyć katar u noworodka bez szkody dla innych układów i narządów. Osiąganie wyników nie zawsze jest możliwe, ponieważ niektóre fundusze na przeziębienie dla dzieci wywołują komplikacje. Na przykład salin i euforbium u niemowląt do jednego roku wywołują zapalenie ucha środkowego, ponieważ krople lekarstwo na nieżyt nosa dla noworodków wpadnij do trąbki Eustachiusza.

Nie angażuj się w leki zwężające naczynia krwionośne (farmakolin, nazivin, galazolin). Pomagają tymczasowo uwolnić nos ze śluzu, ale wywołują obrzęk. Ponadto po pięciu dniach uzależnia.

Preparaty takie jak zodak, claritin i fenylyl na zimne dla noworodków są zalecane do stosowania, gdy charakter alergiczny choroby jest dokładnie znany.

Wielu pediatrów, w tym dr Komarovsky, było krytykowanych za stosowanie albucidu u noworodków w przeziębieniu, ponieważ instrukcje dotyczące kropli nie mówią, że mogą być stosowane w leczeniu nieżytu nosa o dowolnej etymologii.