jak leczyć pieluszkowe zapalenie skóry w pachwinie dziecka Zapalenie skóry pieluszki lub pieluszkowe zapalenie skóry to nieprzyjemne zjawisko, które może wystąpić u dzieci w różnym wieku, które noszą pieluchy lub potrzebują pieluszki. Teraz jest dużo maści, kremów i żeli, które pozwalają szybko leczyć pieluszkowe zapalenie skóry w pachwinie dziecka, zarówno noworodka, jak i jednego roku. Najczęściej stosowane leki to te wytwarzane na bazie tlenku cynku, ponieważ od dawna uważane są za najskuteczniejsze leczenie tej choroby.

Jak radzić sobie z wysypką pieluszkową w pachwinie?

Firmy farmaceutyczne, które badają, w jaki sposób leczyć pieluszkowe niemowlęta i starsze dzieci, sugerują stosowanie następujących środków do stosowania:

  1. Bepanten Aktywny składnik deksantenol (prowitani B5). Może być stosowany od urodzenia, zarówno w leczeniu pieluszkowej wysypki, jak i w celu zapobiegania ich pojawieniu się. Maść nakłada się cienką warstwą na uprzednio oczyszczony i wysuszony obszar skóry przy każdej zmianie pieluszki.
  2. Desitin. Aktywny składnik tlenek cynku. Zalecane dla dzieci od urodzenia i starszych. Stosuje się go na tej samej zasadzie co Bepanten i skutecznie zwalcza nie tylko pieluszkowe zapalenie skóry, ale także oparzenia i zadrapania.
  3. Maść cynkowa. Lek ten był stosowany ponad 20 lat temu w leczeniu pieluszkowej, w tym. w pachwinie dziecka, i jest dobrze znany osobom starszym. W przeszłości był przepisywany od urodzenia, ale teraz producenci zalecają używanie tego narzędzia po konsultacji z lekarzem. Skład maści zawiera tylko tlenek cynku i parafinę i jest nakładany 3 razy dziennie na czystą, uszkodzoną powierzchnię. Ponadto maść jest znacznie tańsza niż jej współczesne odpowiedniki.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem leczniczych form leczenia, możesz przygotować napar z kory dębowej i zaaranżować wanienkę na 10 minut 3 razy dziennie. Pozwoli to osuszyć skórę dziecka i złagodzić podrażnienia. Następnie proszek nakłada się na skórę, a dziecko wkłada się do czystej, suchej pieluszki lub pieluchy.

Niż namaszczona pieluszkowa wysypka w pachwinie dziecka, pytanie nie jest trudne. W aptece oprócz opisanych leków istnieje jeszcze około 10 różnych opcji. Ale warto pamiętać, że jeśli w ciągu 72 godzin po zastosowaniu leku dziecko nie poprawi się, to trzeba zobaczyć się z pediatrą.