Twoje dziecko już wystarczająco dorosło, a ta okoliczność sprawia, że ​​myślisz o potrzebie pierwszego karmienia. Być może główna kwestia dotycząca młodych matek dotyczy terminu jej wprowadzenia. Kiedy zacząć karmić dziecko karmienie butelką ? Jak zacząć?

Uporczywe porady babć, które karmiły swoje dzieci kaszą manną prawie od drugiego miesiąca życia, nie zawsze są odpowiednie w tych sprawach. Naturalnie nikt nie powie lepszej matce niż doświadczonemu pediatryczce o pierwszej dorosłej pożywieniu dziecka dla młodej matki. Lekarz odpowie na pytanie, kiedy rozpocząć sztuczne karmienie, a także doradzi termin jego wprowadzenia specjalnie dla twojego dziecka.

Kiedy można karmić dziecko karmione butelką?

Ze względu na indywidualne cechy każdego dziecka, wszelkie ograniczenia dotyczące oglądania dotyczące uzupełniających się pokarmów są bez znaczenia i często szkodliwe dla okruchów. Można rozpocząć karmienie dziecka sztucznym karmieniem, gdy jest na to gotowy. Zwykle gotowość ta dochodzi do 5-6 miesięcy (czasem później), po dojrzewaniu systemu nerwowego dziecka, mózgu i przewodu żołądkowo-jelitowego. Widać, jeśli:

  • dziecko aktywnie interesuje się jedzeniem na talerzu;
  • od urodzenia jego waga podwoiła się;
  • siedzi sam lub z minimalnym wsparciem;
  • dziecko jest w stanie lub próbuje trzymać łyżkę w swojej ręce, może wziąć jedzenie z łyżki;
  • może demonstrować odmowę jedzenia (odwraca głowę);
  • odjęty został jego odruch wypierania językiem pokarmów stałych;
  • dziecko zachowuje chęć natychmiastowego jedzenia lub pojawia się w krótkim czasie po kolejnej porcji preparatu dla niemowląt;
  • pierwszy ząb wyrósł na okruchy (opcjonalnie).

Sztucznie karmione niemowlęta otrzymują laktację przed niemowlętami spożywającymi mleko matki. Niektórzy pediatrzy uważają, że takie działanie jest pozostałościami z przeszłości i radzi, aby nie wiązać początku z uzupełniającą żywnością z rodzajem karmienia.

Kiedy więc możesz karmić dziecko sztucznym karmieniem? Jeśli dziecko jest zdrowe, rozwija się prawidłowo, wówczas wprowadzenie pokarmu dla dorosłych może rozpocząć się już w 5 miesiącu. Co więcej, istotą karmienia w tym wieku nie jest karmienie dziecka: dostosowana formuła mleka dobrze się nadaje do tego zadania przez okres do sześciu miesięcy. Celem takiego wczesnego karmienia jest raczej zamiar zaznajomić okruchy z nowym nietypowym pokarmem.

Kiedy konieczne jest podawanie dziecku pokarmu dla zwierząt na sztucznym karmieniu?

Uzupełniającą żywność należy rozpoczynać od dań warzywnych lub płatków mleka i zbóż (tylko jeśli dziecko nie przybiera na wadze). Najczęściej lekarze zalecają rozpoczęcie od jednoskładnikowych tłuczonych ziemniaków. Nie martw się, jeśli pierwsze próby dania dziecku nowej żywności nie przyniosą rezultatu. Na początku dzieci niechętnie zjadają tak niezwykłe jedzenie. W niektórych przypadkach konieczne jest nawet opóźnienie rozpoczęcia komplementarnej żywności na 2-4 tygodnie.

Kiedy wprowadzić żywienie niemowląt karmionych karmą dla zwierząt sztucznymi? Zaleca się wprowadzanie potraw warzywnych do diety sztucznego dziecka po ukończeniu 5-6 miesięcy.

kiedy możliwe jest wprowadzenie karmienia uzupełniającego dla dziecka na karmienie sztuczne

Kiedy zacząć karmić dziecko karmione niemowlęciem?

Nie tak dawno temu, kiedy lekarze odpowiedzieli, że należy wstrzykiwać soki ze sztucznym dokarmianiem, należy dać dziecku kilka kropel soku już od 4 miesiąca życia, stopniowo zwiększając jego objętość do wymaganych objętości. Dziś lekarze twierdzą, że skoncentrowane soki są przeciwwskazane dla dzieci do roku, ze względu na ich negatywny wpływ na przewód pokarmowy dla dzieci. Do tego czasu lepiej dać pierwszeństwo. kompoty owocowe . Lekarze zalecają, aby dziecko otrzymało przecier owocowy od 6 miesiąca po wprowadzeniu warzyw.