Kiedy mogę zasadzić dziewczynę? Dla wielu rodziców najbardziej ekscytującym zagadnieniem w rozwoju dziecka jest możliwość zasadzenia dziecka, a mianowicie dziewczynki. Przecież to dziecko, które nie jest już stale w pozycji poziomej, ponieważ zyskuje nowy status i podnosi się o krok dalej w swoim rozwoju fizycznym.

Dziewczyna, która rozwija się bezpiecznie i nie ma żadnych neurologicznych chorób wrodzonych lub nabytych, ma szansę usiąść na własną rękę, gdy nadejdzie czas. I przychodzi z reguły na różne sposoby, ale rodzice, nie rozumiejąc indywidualności dziecka, starają się wymuszać wydarzenia wszelkimi środkami.

Moms zauważyły, że w wieku 3-4 miesięcy dziecko aktywnie próbuje podnieść głowę i usiąść, jeśli bierze się ją za uchwyty i lekko ją pociąga. Nawet w pozycji leżącej, dziewczyna może chrząkać, podnosząc głowę, a nawet ramiona. Więc ćwiczy mięśnie i przygotowuje się do samodzielnego siedzenia. Ale te ćwiczenia nie są sygnałem dla rodziców, że dziecko powinno zostać posadzone.

Mała fizjologia

Pytanie o to, kiedy zacząć zakładać dziewczyny, jest bardzo istotne, ale nie powinieneś się spieszyć z tym, ponieważ wczesne siedzenie jest brzemienne w wielkie problemy dla dziecka w przyszłości. Przede wszystkim jest to zaburzenie kręgosłupa, ponieważ, jak wiesz, im później zacznie się ładowanie, tym zdrowsze będzie. A siedzisko, to jest właśnie nacisk na krążki międzykręgowe, które jeszcze się nie wzmocniły.

Układ kostny jest nadal dość słaby i nie jest w stanie wytrzymać pionowej pozycji. Ciało samo wie, kiedy dziecko musi usiąść i zdarza się najczęściej w 7-8 miesięcy, po tym jak dziecko dostało się na czworakach i czołgało.

Wiele osób słyszało o możliwych problemach ginekologicznych dziewczynki w przyszłości, jeśli włożysz ją przed upływem sześciu miesięcy. I chociaż lek nie oficjalnie ustalił takiego schematu, nie warto ryzykować zdrowia dziecka. Z tego powodu dziewczęta można nauczyć się stać w pozycji stojącej kilka tygodni później niż chłopcy.

Kiedy mogę umieścić dziewczynę na pół siedzącej?

Ale nie wszystkie pozycje inne niż poziome są zabronione dla dziecka. Często dziecko po prostu zdecydowanie nie chce leżeć na spacerze, a wciąż jest za wcześnie, by mogła usiąść. W takim przypadku sytuacja jest możliwa, gdy głowa i oparcie są lekko uniesione z powodu zasadzonych poduszek lub mechanizmu fotela na wózku inwalidzkim.

W tej pozycji dziecko może być transportowane już po 5 miesiącach. Dzięki temu perspektywa dziecka zostanie rozszerzona, a spacer przyniesie więcej korzyści. To samo można powiedzieć o pozycji półsiedzącej w ramionach matki. Dzięki podniesionemu górnemu ciału dziecko będzie znacznie ciekawiej obserwować, co dzieje się wokół niej.

Kiedy mogę założyć przedwcześnie urodzoną córeczkę, która ma siedem miesięcy?

Aby nie wywoływać żadnych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym, wcześniaki nie powinny w ogóle spieszyć się. Siłą usiąść na poduszkach, mając nadzieję, że dziecko usiądzie samodzielnie, w każdym razie jest to niemożliwe.

Najlepszą metodą wpływania na zdolność samodzielnego siedzenia są masaże i gimnastyka, ale tylko po konsultacji z lekarzem. Z reguły wcześniaki zaczynają się czołgać, Kiedy mogę położyć dziewczynkę siedzenie i chodzenie w tym samym czasie, co dzieci w pełnym wymiarze godzin, a zatem nie powinno się martwić.

Kwestia, kiedy rozpocząć zakładanie dziewczyn, w zasadzie nie powinna być konfrontowana z rodzicami, ponieważ dziecko nie jest nikomu nic winne. Rozwija się zgodnie z jego charakterystyką i indywidualnymi rytmami i nie powinien ingerować w ten proces.

Najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić rodzice, jest zachęcanie do mobilności w każdy możliwy sposób - rób to codziennie. ćwiczenie kochanie pływanie do opanowania prostego masażu wzmacniającego, a następnie dziecko z pewnością ucieszy mamę i tatę z nowymi osiągnięciami.