Niestety, każdy z nas przynajmniej raz w życiu pomyślał o tym, jak zemścić się na przestępcy. Te myśli mogą być tak silne, że będą przeszkadzały osobie nie tylko spać, ale także żyć, dopóki przestępca nie otrzyma tego, na co zasługuje.

Wiele osób uważa zemstę za normalną reakcję człowieka na ból, jaki mu wyrządzono. Warto jednak pamiętać o starożytnych narodach, w których krwawe waśnie stały się zamkniętym kręgiem, prowadzącym do śmierci całych klanów. Dlatego, myśląc o tym, jak możesz się zemścić, powinieneś najpierw pomyśleć, a może powinieneś się bez niego obejść i pozwolić losowi umieścić wszystko na swoim miejscu z czasem?

Jaka jest najlepsza zemsta?

Jeśli trudno jest obejść się bez zemsty, zwróć uwagę na takie zalecenia:

  1. Nigdy nie zemścić się na niesłabnących emocjach. Musisz się uspokoić, rozważyć sytuację i zaplanować swoje działania. Zemsta na gorącej głowie może przynieść katastrofalne skutki dla tego, kto ją wykonuje.
  2. Nie pokazuj, że w jakiś sposób uzależniłeś zachowanie innej osoby skierowanej przeciwko tobie. Jeśli ktoś popełnił świadomy czyn, aby siknąć lub obrażać, będzie zadowolony, że osiągnął jego cele .
  3. Nie zemszczaj się natychmiast po obrażeniu. Przeciwnik może być przygotowany na odpowiedź. Lepiej poczekać na czas i uderzyć, gdy dana osoba najmniej się tego spodziewa.
  4. Ważne jest, aby zastanowić się, jak zemścić się na sprawcy, bez łamania prawa. Aby to zrobić, najlepiej użyć środków, które inni będą wydawać się prawdziwi i sprawiedliwi. Na przykład w pracy można poczekać na moment, gdy współpracujący kolega popełni błąd lub gdy ktoś jest z nich niezadowolony. Jeśli wzbudzisz ogólne niezadowolenie, samo społeczeństwo pomści cię.
  5. Jeśli myślisz o tym, jak pięknie jest zemścić się na sprawcy, to ty jak pięknie się zemścić na przestępcy będzie musiał zacząć uczyć się wszystkiego o tej osobie. Dobra informacja będzie wiedzą o tym, co kocha, jak żyje, z kim komunikuje i czego się najbardziej boi. Najpiękniejsza zemsta będzie tą, na której zbudowano lęki sprawca. Na przykład, jeśli dana osoba obawia się publicznego upokorzenia, najskuteczniejszym sposobem zemsty będzie stworzenie sytuacji, w której dana osoba zostanie zhańbiona za wszystkich. Jeśli boi się być niekompetentnym, wszyscy muszą wykazać, że dana osoba nie jest właścicielem swojej specjalizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, prawidłowa i piękna zemsta jest zemstą zaplanowaną i starannie przygotowaną. Wymaga to jednak tyle siły i energii, że warto się zastanowić: czy twój przeciwnik zasługuje na tak dużą liczbę twoich mocnych stron i uwagi?