Nerwy - to krótkie i znaczące słowo jest uniwersalną odpowiedzią na pytania "jak się masz?", "Co się stało?", "Dlaczego jest tak kwaśny?". Podczas gdy psychologowie zalecają setki sposobów leczenia "nerwów", przyjmujesz sprawdzone metody, które natychmiast wykonują swoją pracę:

 • słodycze (a potem narzekają, że jesz stres );
 • alkohol;
 • papierosy (nawiasem mówiąc, równolegle ze stymulacją syntezy hormonów, szczęście również zwiększa produkcję adrenaliny, hormonu stresu, który sprawia, że ​​jesteś jeszcze bardziej nerwowy) z powodzeniem;
 • na pierwszy rzut oka przydatne pomocniki: masaż, kąpiele, aromaterapia, kojące herbaty i napary.

Dlaczego "na pierwszy rzut oka"? Przecież w jakimkolwiek kobiecym magazynie przeczytacie, że aby się uspokoić, powinniście pić zieloną herbatę, słuchać muzyki klasycznej, świec zapachowych i chodzić do łazienki z solą morską i magnezją. Problem polega na tym, że wszystkie powyższe nie są odpowiedzią na pytanie, jak wzmocnić nerwy i psychikę, ale tylko łagodzą objawy przez jakiś czas.

Dlatego nie zalecamy, abyśmy się uspokoili z zieloną herbatą. To już zostało zrobione zamiast nas. Aby pozbyć się podświadomych niepokojów i zminimalizować przepuszczalność stresu, musisz wiedzieć, jak wzmocnić nerwy.

"Zbuduj" zdrowe nerwy

Aby zbudować mięśnie, musisz wykonać przynajmniej poranne ćwiczenia. Aby wzmocnić psychikę, potrzebujemy odpowiednio ćwiczeń wzmacniających psychikę.

Zdrowy egocentryzm:

 • zadaniem jest uświadomienie sobie, że ty sam nie jesteś w stanie pomóc wszystkim potrzebującym;
 • Metoda osiągnięć - możesz czerpać korzyści z tego świata i sprawić, by był bardziej doskonały, kochający i ceniący siebie.

Stereotypy:

 • zadaniem jest pozbycie się negatywnych postaw i stereotypów, a nie "dodatkowej" pracy;
 • Metoda osiągania - wzmocnienie psychiki nastąpi, gdy zaczniecie patrzeć na rzeczy nie powierzchownie, ale zagłębić się w ich esencję - zrozumieć, czy konieczne jest robienie wszystkiego bez przerwy, o wiele bardziej przydatne jest nie podejmowanie działań wtórnych i niepożądanych.

Wzmocnienie psychiki i układu nerwowego zakłada harmonię w czterech obszarach życia:

 • spokój umysłu;
 • zdrowie fizyczne;
 • użyteczna aktywność umysłowa;
 • relacje w rodzinie.
Złe myśli

Każdy, kto nie jest obojętny na temat, jak wzmocnić psychikę, ważne jest, aby nauczyć się ścigać złe myśli. Rano, jeśli twój dzień nie zaczął się "zgodnie z planem" (niektórzy ludzie cierpią, gdy coś idzie nie tak, jak planują), uśmiechnij się, nie wstając z łóżka - pamiętaj o bzdurach, żartach, absurdach . "Rozłącz" swój pokój pozytywnie afirmacje (bezpośredni i pośredni). Na przykład możesz znaleźć frazę, która podniesie twoje morale i ozdobi, powiesisz ją w formie obrazu na ścianie. Otocz się pozytywnym - jasne kolory, akwaria, ptaki, kwiaty w wazonach, zdjęcia z szczęśliwymi ludźmi.

Silne nerwy jak wzmocnić psychikę

Są ludzie, o których mówi się, że są "po kolana". Co zaskakujące, wydaje się, że nie można ich przeniknąć do niczego na świecie, niezależnie od tego, co się dzieje, zawsze zachowują maksymalną koncentrację i nie ma żadnych wiadomości, które wyprowadziłyby ich z rutyny. Tacy ludzie po prostu nauczyli się nie marnować emocji. Jak tylko zaczniesz się denerwować, zacznij, rozbijaj krzyki i napady złości, znajdź czas, by zadać sobie pytanie, co wygrywasz? Absolutorium - po takim "rozładowaniu" poczujesz się opróżniony. Demonstracja ich stosunku do innych - chcieli splunąć na twoją postawę. Nie marnuj nerwów i emocji na nic, twórz w sobie siłę rozwiązywania problemów i nie graj w teatrze dramatycznym.