Najczęściej brzydka skórka pomarańczowa wpływa na grzbiet uda, ale w niektórych przypadkach ten problem zakrada się powyżej i psuje wygląd pośladków. To strasznie przeszkadza: cienko dopasowany materiał da ci głowę, a latem bardzo trudno będzie odebrać szafę. Zastanów się, jak usunąć cellulit z pośladków.

Cellulit na pośladkach: przyczyny

Jak każdy inny rodzaj cellulitu, w tak pikantnym miejscu powstaje skórka pomarańczowa z powodu nieregularności struktury tkanki tłuszczowej i gromadzenia się płynu. Faktem jest, że ciało kobiety jest luźne w strukturze od natury, a niedostateczne odżywianie i siedzący tryb życia prowadzą do tego, że tkanka mięśniowa staje się mniej i grubsza - coraz więcej, po najmniejszych zaburzeniach metabolizmu, pojawiają się tego rodzaju problemy.

Jak pozbyć się cellulitu na pośladkach?

Aby zwalczyć cellulit potrzebujesz kompleksu - tylko takie podejście naprawdę daje doskonałe wyniki. W tym kompleksie konieczne jest uwzględnienie poprawy żywienia, aktywności fizycznej i kilku zabiegów, takich jak masaż, okłady lub zastosowanie specjalnego kremu. Rozważmy bardziej szczegółowo, jak usunąć cellulit pod pośladki i na ich:
  1. Zacznij od korekcji mocy. Wyrzuć całą mąkę, z wyjątkiem chleba pełnoziarnistego, zamiast słodyczy i słodyczy, jedz owoce, jogurt i suszone owoce, a także zmniejsz ilość tłuszczu w diecie (nie jedz smażonego, majonezu, tłustych mięs i tłustych produktów mlecznych).
  2. Codzienny spacer przez co najmniej 30 minut i 2-4 razy w tygodniu daje ciału pełen ładunek - jogging, skakankę, zajęcia w klubie fitness, taniec. Włącz do programu specjalne ćwiczenia przeciw cellulitowi na pośladkach.
  3. Po dniu, weź 20-minutową kąpiel z sodą i solą morską: kąpiel powinna być wypełniona do 1/3 lub ½, temperatura powinna wynosić około 40 stopni, sól i soda powinny być dodane w pół szklanki. Dodaj także 3-4 krople oleju grejpfrutowego - to doskonały środek przeciw cellulitowi.
  4. Po kąpieli wykonaj masaż własny lub masaż puszkowy. Zajmuje to 10-15 minut, w wyniku czego Twoja skóra powinna być czerwona i zmiękczona.
  5. W tych dniach, kiedy nie masz kąpieli i masaży, pocierać obszar problemowy kremem atnitsululitowym (doskonały, jeśli zawiera imbir).

Jeśli masz 1 lub 2 etap cellulitu, wówczas przy takiej aktywnej terapii, nieregularności skóry znikną po 3-4 tygodniach. Pozbycie się cellulitu na pośladkach potrwa dłużej, jeśli masz poważniejszy etap choroby.

Chodzenie po pośladkach z cellulitu

Najlepszym profilaktyką i leczeniem cellulitu na pośladkach jest specjalne ćwiczenie. Powinien być wykonywany codziennie jako ładunek poranny - zajmie to nie więcej niż pięć minut.

ćwiczenia na cellulit na pośladkach

Usiądź na podłodze, nogi proste. Oderwij prawy pośladek od podłogi i postąp do przodu. Podobny krok następuje po lewym pośladku. Poruszaj się w ten sposób, aż uderzysz o ścianę, a następnie zacznij odsuwać pośladki i wracaj z powrotem. Aby przejść w ten sposób jest konieczne, dopóki nie pojawi się uczucie mrowienia.

Ćwiczenie to może nie tylko wzmocnić mięśnie pośladków, ale także powoduje przepływ krwi w tym obszarze, co pozwala na szybsze i bardziej efektywne radzenie sobie z tym problemem. Oprócz tej klasy możesz uwzględnić klasyczną gimnastykę w swojej codziennej gimnastyce. przysiady - 3 zestawy po 15 razy (odpychanie pośladków, zginanie kolan pod kątem prostym), ataki w kucki - 3 zestawy po 15 razy trzepotanie nóg - 30 ruchów każdą nogą w dwóch podejściach. Ta gimnastyka wzmocni mięśnie ud i pozwoli ci pokonać znienawidzoną "skórkę pomarańczową" w krótkim czasie.