Wynaleziony przez Jeffa Pink ponad 35 lat temu, francuski manicure lub tylko kurtka, przeszedł ogromną liczbę zmian, dostosowując się do trendów mody, które są istotne w tym czy innym czasie. Popularność tego wzoru nie maleje, a jedna z jego odmian przyciąga szczególną uwagę - paznokcie kurtki z wzorem lub stylizowaną (dekoracyjną) kurtkę.

Funkcja projektowania

Dekoracyjny francuski - to gwoździe o pięknym wzorze, który nakłada się na bieloną krawędź płytki paznokcia lub na jej środek i powstaje nie tylko przez malowanie, ale także przez koronki, cyrkonie i inne elementy ozdobne.

Francuski z rysunkiem z powodzeniem uzupełnia prawie wszystkie formy paznokci - okrągłe, kwadratowe i owalne. Aby uzyskać bardziej ekscentryczny kształt - stylet - najbardziej nieoczekiwane wzory są odpowiednie, jednak taki wzór nadaje się tylko na specjalną okazję.

Wzory z lokami

Idealnie łączy francuski manicure z rysunkami wykonanymi w stylu malarstwa. Kwiaty i kręgi jasnych odcieni dobrze wyglądają jak naturalny paznokieć. Technika wykonania takiej sztuki paznokcia polega na pierwszym zastosowaniu matowych odcieni do swobodnej krawędzi i samego paznokcia (klasyczny manicure francuski). Po wyschnięciu bazy zaczynają malować.

Stylowo wygląda kurtka z obrazem o przekątnej rysunku zewnętrznej krawędzi, gdy zamiast "linii uśmiechu" powstaje prosta linia nachylenia. Oprócz farb akrylowych, aby stworzyć interesujący projekt, mistrzowie paznokci używają błyszczących lakierów i dżetów - robią pikantne akcenty na elementach malarstwa. Gwoździe w stylu białej marynarki ze wzorem i cyrkoniami są odpowiednie na wesele.

Szlachetna czerń

Chociaż koncepcja francuskiego manicure była pierwotnie zamierzona, aby zmaksymalizować naturalność i zastosowanie jasnych odcieni lakieru, dzisiaj modna kurtka z czarnym wzorem - kontrast z lekką podstawą wygląda całkiem dobrze.

Pomysł nałożenia czarnego lakieru ze wzorem zamiast naturalnego białego odcienia na wolną krawędź gwoździa jest nie mniej oryginalny. Na wolnym brzegu można narysować kropki i kwiaty lub umieścić je w kontrastowym lakierze na już zastosowanej czarnej "linii uśmiechu".

Innym ekscentrycznym rozwiązaniem jest hollywoodzka kurtka w czarnej gamie, kiedy "linia uśmiechu" przyjmuje kształt zygzaka lub "koronkowego" zygzaka. Klasyczne malowanie "lamparta" na zewnętrznej krawędzi paznokcia wygląda równie stylowo.

Specjalne rozwiązania

Dla miłośników wyjątkowego designu istotna jest francuska kurtka z koronkowym wzorem - w tym przypadku prawdziwe koronki są przyklejone do paznokci. Aby stworzyć wieczorny look, czarna koronka jest odpowiednia, a biały będzie najbardziej pożądany dla manicure panny młodej.

Popularna i kolorowa kurtka, która pozwala na stosowanie lakierów "nienaturalnych kolorów". Ten wzór jest odpowiedni dla właścicieli krótkich paznokci i miłośników jasnych obrazów. Niezwykle elegancki ze względu na kontrast faktur wygląda jak połączenie szarego matowego lakieru z metalicznym srebrem, nałożonym na wolną krawędź.

Czerwone francuskie paznokcie ze zdjęciem - to rozwiązanie dla ekspresyjnych kobiet. Krwawe kolory można pomalować na "linii uśmiechu", nakładając tylko przezroczysty lakier na resztę paznokcia. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest zastosowanie wzoru na głównej części paznokcia, na przykład czarno-białych ornamentów geometrycznych. Linia uśmiechu pozostaje czerwona.

Mała rada. Jak widać, francuski nie zapewnia żadnych tabu - możesz stworzyć dowolny projekt, słuchając swojej wyobraźni. Istnieje jednak złota zasada francuskiego manicure, którą często łamią nowicjusze.

"Linia uśmiechu" powinna być zawsze narysowana w miejscu, w którym znajduje się na żywym gwoździu. Jeśli zdecydujesz się wizualnie wydłużyć krótki gwóźdź, mając zbyt szeroką "linię uśmiechu", kurtka będzie wyglądać monstrualnie.

piękne francuskie paznokcie ze wzorem 1piękne francuskie paznokcie ze wzorem 2piękne paznokcie francuskie z motywem 3
piękne francuskie paznokcie ze wzorem 4piękne paznokcie ze wzorem 5piękne francuskie paznokcie ze wzorem 6
piękne paznokcie z kurtką 7piękne paznokcie z płaszczem 8piękne francuskie paznokcie ze wzorem 9