Osoba uczy się liczby Pi po raz pierwszy na lekcjach matematyki w szkole, a następnie rzadko korzysta z niej w swoim życiu. Wiele osób wie, że Pi wynosi 3,14, ale to, co się dzieje - dla wielu pozostaje tajemnicą. Istnieje wiele różnych technik, które ułatwiają zapamiętywanie długich kodów numerycznych, na przykład nie tylko numer Pi, ale także numery telefonów, kody miast, hasła itp.

Jak zapamiętać liczbę pi?

Liczba Pi jest matematyczną stałą, która odzwierciedla stosunek długości obwodu do długości średnicy. Ludzie ze wszystkich krajów ustalają rekordy, aby zapamiętać znaki liczby Pi po przecinku. Na przykład ukraiński A. Slyusarchuk mógł zapamiętać 30 milionów numerów. Ten oszałamiający wynik osiągnął dzięki regularnym szkoleniom. Według rekordzisty, każda osoba ma możliwość osiągnięcia tych samych rezultatów, byłoby pożądanie.

Sposoby, jak całkowicie zapamiętać liczbę Pi:

Metoda numer 1 - Wygodna struktura. Ta metoda zapamiętywania opiera się na sekcji liczby Pi na pewnych grupach, które mają jakąś zależność lub są z czymś powiązane. Rozważ przykład:

3, (14 i 15) (926 to kod operatora Megafon) (535) (89 i 79) (32 i 38 - suma tych liczb wynosi 70) i ​​tak dalej.

Zaleca się wybranie grup, które mają określone powiązanie, na przykład urodziny matki, datę ślubu itp. Ważne jest, aby użyć jednej opcji, aby nie było zamieszania.

Metoda numer 2 - użycie rymowanki. Istnieje wiele różnych wersetów, które umożliwiają zapamiętywanie Pi, ponieważ linie rymowane są łatwiej przyswajane przez mózg niż strumień liczbowy. Rozważ przykład:

Aby nas nie pomylić

Konieczne jest prawidłowe przeczytanie:

Trzy, czternaście, piętnaście,

Dziewięćdziesiąt dwa i sześć.

Cóż, więc musisz wiedzieć

Jeśli zapytamy Cię -

Będzie pięć, trzy, pięć,

Osiem, dziewięć, osiem.

Metoda numer 3 - Długość słów w wyrażeniu. Wielu ekspertów uważa tę technikę za niewygodną, ​​ale jednocześnie pozwala uzyskać pożądany efekt. Istota tej metody opiera się na fakcie, że każda cyfra Pi jest równa liczbie liter w słowach, z których powstaje zdanie. Rozważ przykłady:

Co wiem o kręgach? (3.1415)

Więc znam numer, zwany Pi - Dobra robota! (3.1415926 - zaokrąglone)

Naucz i poznaj numer znany jako postać, jak szczęśliwie zwrócić uwagę! (3.14159265359)

Metoda numer 4 - Grupowanie liczb. Inną metodą, jak zapamiętać liczbę Pi w jednym zdaniu, jest podział na cztery cyfry. Aby to zrobić, zapisz wymaganą liczbę miejsc dziesiętnych, a następnie narysuj podział:

jak zapamiętać liczbę pi verse

(3.141) (5926) (5358) (9793) (2384) (6264) (3383) itd.

Aby osiągnąć dobre wyniki, musisz zacząć od małych grup i stopniowo zwiększać swój wynik. Specjaliści zalecają rozpoczęcie zapamiętywania 4 grup po 4 cyfry.

Metoda numer 5 - Numery telefonów. Wiele osób łatwo zapamiętuje numery telefonów, ale dość trudno jest im opanować złożoną sekwencję liczb. Weź kartkę papieru i zapisz na niej numer Pi, ale jako zestaw numerów telefonów. Rozważ przykład:

Ekaterina (314) 159-2653, Anatolij (589) 793-2384, Swietłana (626) 433-8327 itd.

Spróbuj przeanalizować liczbę pi wszystkich rozważanych technik i wybierz dla siebie opcję, która jest przyjemna i daje wynik.