Nalewanie wiśni - Danie ukochane przez panie. Bardzo pachnący i nasycony napój przede wszystkim podbija wrażliwe serca pań, a dopiero potem męski. W każdym razie, po spróbowaniu likieru wiśniowego według naszych receptur, będziesz musiał zaopatrzyć się w ten napój w dużych ilościach.

Przepis na likier cytrynowy

Zacznijmy od naturalnego przepisu, to znaczy nie wymagającego dodatku alkoholu lub innych łatwopalnych płynów, a także drożdżowych starterów. Jagody i cukier są wszystkim, czego potrzebujemy.

Najpierw zajmijmy się wiśniami, które będą używane do gotowania. Wiśnie powinny być raczej dzikie, ponieważ dzikie jagody są bardziej aromatyczne. Jeśli nie ma dzikiej jagody, nie smuć się i używaj tego, co masz. Nie powinieneś dostawać kości z jagód, szczególnie tych, którzy cenią lekką goryczkę w alkoholu.

Składniki:

  • wiśnia - 1 kg;
  • cukier - 200 g

Gotowanie

Wiśniowe jagody nie są moje, inaczej fermentacja, a więc i napój, nie będą działać, ponieważ naturalne drożdże na powierzchni jagód znikną.

Rozetrzyj wiśnię w dowolnym wygodnym naczyniu i napełnij ją cukrem. Powstały kleik wlewa się do szklanej butelki o pojemności około 10 litrów (a masa jagód nie powinna przekraczać 2/3 całości). Szyi naczyń, w których przygotowywany jest nasz napój, przykryty jest 3 warstwami gazy i ustawiony do fermentacji. Po kilku dniach, gdy pojawiają się pierwsze oznaki fermentacji, butelkę nakłada się na uszczelnienie wodne, to znaczy przykrywa szyję wiekiem z wężem, którego drugi koniec zanurza się w wodzie. Pod koniec fermentacji, gdy przestaną wychodzić bąbelki dwutlenku węgla, wylewamy napój bez osadu do innego pojemnika. Tę procedurę należy powtórzyć kilka razy, aby całkowicie pozbyć się osadu. Domowy likier wiśniowy jest gotowy do spożycia. Jeśli w butelce znajduje się resztkowa fermentacja, wystarczy lekko otworzyć pokrywkę, aby uwolnić nadmiar dwutlenku węgla.

Likier wiśniowy na wódce

Likier wiśniowy można również przygotować na wódce lub alkoholu. Taki przepis zajmuje znacznie mniej czasu, ale traci smak do poprzedniego.

Składniki:

  • wiśnia - 500 g;
  • cukier - 300 g;
  • Wódka - 1,5 litra.

Gotowanie

Umyj moje czereśnie i wlej wódkę z kością. Zarezerwuj likier wiśniowy na alkohol jagody w chłodnym przez 2 tygodnie, czasami wstrząsając. po czym składnik wódki likieru oddziela się od jagód i zatka pokrywką, a jagody wstrząsa się cukrem i pozostawia na kolejne 2 tygodnie, również wstrząsając okresowo. Po tym czasie syrop z puszek miesza się z częścią alkoholową, a jagody są napełniane wodą i pozostawia na kolejne 2 tygodnie. Powstały roztwór miesza się z alkoholem i rozkoszuje się skończonym napojem.

Uwielbiamy domowe napoje, a następnie radzimy, abyś zrobił wino wiśniowe , taki napój z pewnością zdobi każdą ucztę.