Dołącz do grona miłośników domowej roboty słodyczy i wypróbuj pastę czekoladową, możesz skorzystać z przepisów z naszego materiału. Poniżej wyjaśnimy szczegółowo, jak przygotować Nutellę w domu według różnych receptur.

Jak zrobić Nutellę w domu - przepis

Jedną z różnic między produktem domowym ze sklepu jest jego niejednorodność. Ponieważ nutella bazuje na orzechach laskowych, szlifowanie jej do pełnej jednolitości może być bardzo problematyczne, szczególnie jeśli nie masz blendera najnowszego modelu. Jednak niejednorodność daje domowej roboty pastę czekoladową odmiany teksturalnej, która może przyjść do gustu.

Składniki:

 • orzech laskowy - 2 łyżki stołowe;
 • olej roślinny - 35 ml;
 • kakao - 35 g;
 • cukru pudru - 115

Gotowanie

Włóż obrane orzechy do miski blendera i zacznij bić z maksymalną prędkością. Kiedy możesz wyekstrahować naturalne oleje z orzechów, a pasta staje się bardziej jednorodna, możesz dodać cukier puder i trochę więcej oleju roślinnego, który ułatwi ubijanie. Kontynuuj pracę przy mieszalniku nutella, okresowo zgarniając masę ze ścian urządzenia. Wlej kakao i wklej pastę, aż stanie się błyszcząca i osiągnie najwyższą możliwą jednolitość.

Wlać domowej roboty nutellę do czystego pojemnika i przechowywać na zimno.

Jak zrobić nutellę bez orzechów?

Klasyczna pasta czekoladowa "Nutella" przygotowywana jest na bazie ziaren orzechów laskowych, ale można sprawić, że główna wersja produktu będzie o wiele bardziej budżetowa, za pomocą pestek słonecznika.

Składniki:

 • nasiona nasion słonecznika - 2 łyżki stołowe;
 • ekstrakt waniliowy - 10 ml;
 • kakao w proszku - 25 g;
 • kochanie - 65 ml;
 • olej roślinny - 15 ml;
 • mleko - 115 ml.

Gotowanie

Zanim przygotujesz Nutellę w domu, kalcynuj nasiona słonecznika na suchej patelni, aż uzyskasz złoty odcień, dzięki czemu będą miały więcej smaku i naturalnych olejków. Wlej lekko palone ziarno do miski blendera i zacznij bić. Kiedy masa stanie się możliwie jednorodna i pastowata, po około kilku minutach dodaj wszystkie pozostałe składniki z listy i kontynuuj bicie przez co najmniej 5 minut. Przechowuj nutlet na zimno przez nie więcej niż 30 dni.

Jak zrobić domowej roboty nutellę bez mleka?

Aby uzyskać najbardziej jednolitą i czekoladową nutę orzechową, zastosuj się do tego przepisu, uzbrojonego w szybki mikser. W ramach tego przepisu stosuje się tylko kilka składników, ale mimo to smak gotowego produktu prawie całkowicie odpowiada temu, co ma odpowiednik w sklepie.

Jak zrobić domowej roboty "Nutellę" z mleka

Składniki:

 • obrane orzechy laskowe - 2 łyżki.
 • miękisz czekoladowy - 85 g.

Gotowanie

Aby uzyskać wyraźniejszy orzechowy smak, orzechy laskowe można wstępnie zapalić na patelni lub w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni. Ten krok jest wymagany, jeśli używasz surowych ziaren orzechów laskowych.

Umieść nakrętki w misce blendera i zacznij chłostać. Proces gotowania oleju zajmie około 5 minut, a masa będzie musiała być zdrapywana ze ścian urządzenia co 30 sekund. Kiedy pasta orzechowa stanie się najbardziej jednorodna, rozpuść okruchy czekolady i zacznij wlewać ją w porcje do przyszłej Nutelli, bez zatrzymywania bicia.

Rozłóż pastę w czystych szklanych słoikach i przechowuj na zimnym przez nie dłużej niż miesiąc.