Przepis jell z pomarańczy będą potrzebne tym, którzy lubią spędzać minimum czasu na gotowanie i uzyskać maksymalną przyjemność z wyniku. Dzisiaj poznasz wszystkie tajniki gotowania smacznego, zdrowego i pięknego deseru, które pojawią się w dowolnym momencie podczas każdej uroczystości i wakacji w domu.

Przepis na galaretkę w skórce pomarańczowej

Składniki:

  • pomarańcze - 4 szt .;
  • żelatyna - 20 g;
  • cukier - 5 łyżeczek;
  • woda 100 ml.

Przygotowanie

Na początek dokładnie myjemy pomarańcze, suszymy je i przecinamy. Następnie delikatnie wyjmij miazgę i przenieś ją do osobnej miski. Następnie obrać ponownie, umyć i osuszyć. Następnie z miąższu usuń kamień i usuń skórkę, wyciśnij sok.

Teraz otwórz torebkę z żelatyną i napełnij ją zimną wodą w metalowym pojemniku. Należy dokładnie wymieszać, aby uniknąć tworzenia się grudek. Czekamy około 10 minut przed obrzękiem. Następnie dodaj cukier do miski i podgrzej zawartość w łaźni wodnej.

Po rozpuszczeniu składników wyjmujemy naczynia z ognia i dodajemy sok pomarańczowy . Ponadto dokładnie mieszamy i filtrujemy. Połóżmy połówki pomarańczy w filiżankach i napełniamy je otrzymanym syropem. Następnie wysyłamy przyszły deser do zamrażania w lodówce przez około 6 godzin. Przed podaniem mrożoną galaretkę kroi się na plasterki, aby uzyskać pełną wiarygodność.

Aby zadowolić swoich bliskich pięknymi słodyczami za każdym razem, zainteresowani czytelnicy zainteresowani będą nauką, jak zrobić galaretkę ze zwykłych pomarańczy bez poświęcania wolnego czasu i energii. Następny w kolejce jest kolejny pyszny przepis na galaretkę z soku pomarańczowego.

Mleczna galaretka pomarańczowa

Składniki:

  • pomarańcze - 4 szt .;
  • mleko - 1 l;
  • cukier - 400 g;
  • cukier waniliowy - 20 g;
  • żelatyna - 40 g;
  • woda - 700 ml.

Przygotowanie

Najpierw wlej zawartość opakowania żelatyną do metalowych naczyń, zalej ciepłą wodą, wymieszaj i pozostaw do spęcznienia. Następnie dokładnie pomarańcze, suszone i oderwane dwa owoce cytrusowe z małą tarka. Potem, galaretka z przepisu soku pomarańczowego wycisnąć sok, a skórki z pozostałych dwóch pomarańczy pokroić i wlać do 700 ml wody.

Następnie doprowadzić je do wrzenia i gotować przez kolejne 10 minut. Następnie filtr i schłodzić. Wkrótce dodać cukier i żelatynę, ponownie zapalić. Po ugotowaniu dodać sok pomarańczowy i skórkę, wyjąć patelnię z talerza. Następnie wymieszaj mleko z obydwoma rodzajami cukru, mieszając, doprowadzając do wrzenia. Na koniec losowo wlewamy różne formy do formy. Każdą warstwę wkładamy do lodówki przed dodaniem nowej. Pozostaw galaretkę w końcu zaparzyć przez około 5-6 godzin.