Pytanie o wybaczenie zdrady jest bardzo złożone i dwojakie, ponieważ zawsze słyszy: "Czy warto wybaczyć?". Sytuacje są różne i dlatego trudno jest powiedzieć z całą pewnością, w którą stronę będziecie jedyną prawdziwą.

Czy powinienem wybaczyć zdradę?

To pytanie jest bardzo wieloaspektowe i łatwiej byłoby się spierać, rozważymy węższy obszar - czy można wybaczyć zdradę męża? Najczęściej w tym przypadku oznacza zdradę. Jednak w każdym przypadku wszystko jest czysto indywidualne:

  • jeśli dowiesz się, że mąż cię zdradził, a on ma drugą rodzinę lub miłość z boku, czy trzeba wybaczyć zdradę? Ten akt mężczyzny ma złożone konsekwencje dla wszystkich uczestników sytuacji.
  • jeśli okaże się, że twój prawdziwy mąż, który kiedyś był kryształem, popełnił błąd w stanie odurzenia, warto zastanowić się, czy można wybaczyć zdradę. Jeśli jesteś pewien, że to się nie powtórzy, warto puścić sytuację;
  • jeśli dowiadujesz się, że twój mężczyzna cierpi na zespół donjuan i ciągle zaczyna nowe i nowe kobiety, przestań i zastanów się, czy wybaczyć zdradę? Już na tym etapie jest jasne, że człowiek w ogóle nie jest zdolny do lojalności.

Jeśli jest to dla ciebie trudne, czujesz się zraniony i zdajesz sobie sprawę, że nigdy nie zapomnisz tego bliskiego działania - zdrady nie można wybaczyć. Będziesz tylko cierpieć obok niego, zabijając poczucie własnej wartości i tracąc szanse na osobiste szczęście. Ale jeśli zrozumiesz, że bez niego będziesz gorszy niż z nim, nie ma sensu zerwać stosunków.

Jak wybaczyć zdradę męża, matki, dziewczyny?

Najważniejsze, że powinieneś się uczyć: przebaczanie to zapomnienie. Jeśli zdecydujesz się kontynuować tę relację, nie możesz wrócić do przeszłości i zapamiętać tej chwili podczas każdej kłótni. W końcu ten sposób przywrócenia komfortowego środowiska w rodzinie jest po prostu niemożliwy i nie ma sensu kontynuować tego związku.

Nie spiesz się z pytaniem, jak wybaczyć zdradę bliskiej osoby. czy warto wybaczać zdradę Jest to długotrwały proces, od którego można się wycofać na kilka miesięcy. Spróbuj wykluczyć wszystko, co przypomni Ci o tym fakcie. To samo dotyczy innych bliskich osób - na przykład matki lub dziewczyny. Jeśli zdecydujesz się wybaczyć osobie, bądź wierny swojej decyzji i nigdy nie wspominaj o tym przypadku w myślach lub rozmowach.

Pożądana jest zmiana sytuacji, relaks, dbanie o siebie. Nie staraj się natychmiast nawiązać relacji z osobą, która zdradziła cię siłą - nie przyniesie to pozytywnych rezultatów, a jedynie pogorszy trudną sytuację.