Ktoś nie lubi budzić się rano i pamiętać o niezbyt przyjemnych chwilach, które zdarzyło mu się widzieć we śnie. Aby w jakiś sposób kontrolować działania, które jesteśmy w stanie wykonać lub obserwować w snach, można użyć specjalnej techniki świadomego snu.

Zgadzam się, aby wpłynąć na twoje podświadome życie i robić to, czego w rzeczywistości nie da się zrobić, jest całkiem interesujące. Wiele osób zastanawia się, czy świadomy sen jest niebezpieczny, ponieważ "gry z podświadomym umysłem" są bardzo poważną rzeczą i nie można przewidzieć konsekwencji takiego stanu.

Kilka praktycznych wskazówek pomoże ci nauczyć się, jak bezpiecznie wykonywać tak małe "wycieczki".

Jak dostać się w świadomy sen?

Proces jest dość prosty, chociaż wymaga pewnego przygotowania i przestrzegania pewnych zasad. Ponieważ dostanie się do świadomego snu, będąc zmęczonym, jest bardzo trudne, lepiej jest przeprowadzić sesję nurkową w swoich snach rano. Wstań wcześnie, zjedz śniadanie, zajmij się swoim biznesem i spróbuj ponownie spać. Najpierw musisz cały czas myśleć o tym, jak zobaczyć świadomy sen i wyobrazić sobie ten stan.

Połóż się tak wygodnie, jak to możliwe, spróbuj się zrelaksować, posłuchać oddechu i wyobraź sobie, że jesteś obserwatorem. Przypuśćmy, że łania skacze z wdziękiem przed tobą, lub widzisz statek płynący w oddali. Powinien to być obraz na czarnym tle, który należy stopniowo przybliżać do ciebie mentalnie. Główną zasadą jest jak się dostać świadomy sen - pozwól ciału "zasnąć" i pozostawić świadomość na. Cisza pomoże ci w tym, słuchając, dzięki czemu zaczniesz dostrzegać cudowne dźwięki i wyskakujące nowe zdjęcia. Oznacza to, że jesteś na dobrej drodze. Jeśli zauważysz coś nieprzyjemnego i strasznego, powinieneś zmusić się do przebudzenia w jakikolwiek sposób. O wszystkich swoich działaniach i wrażeniach pamiętaj, aby pisać w zeszycie na marzenia.

Po tym, jak udało ci się wejść w świadomy sen, możesz przejść przez ściany, latać i ogólnie robić, co chcą, wbrew wszystkim zasadom grawitacji i fizyki, i odkryć dla siebie wiele niesamowitych możliwości.