Często mieszkańcy Turcji są stosunkowo spokojni o pojawienie się turystów. Jednak ten spokój nie powinien być nadużywany. Pamiętaj, że Turcja jest krajem muzułmańskim, w którym obowiązują jasne zasady regulujące wygląd (szczególnie w przypadku kobiet). W tym artykule powiemy Ci, jak kobiety ubierają się w Turcji.

Jak dziewczęta ubierają się w Turcji?

Dziewczyny w Turcji ubierają się bardzo różnie - ktoś nosi tradycyjne ubrania, a ktoś stara się dopasować do współczesnych trendów. Wszystko zależy od religijności rodziny i samej dziewczyny.

W ostatnich latach w Turcji wzrosła liczba kobiet kierujących się religijnymi tradycjami islamu. Coraz częściej na ulicach można spotkać dziewczyny hidżaby i zamknięte ubrania. Jednocześnie nie możemy powiedzieć, że nie podążają za modą - tureckie kobiety przywiązują dużą wagę do szczegółów - butów, torebek, ozdób. Tureckie dziewczęta również starannie przemyślają kolory wszystkich detali swojego stroju.

jak się ubrać w Turcji 1jak się ubrać w Turcji 2jak się ubrać w Turcji 3
jak się ubrać w Turcji 4jak się ubrać w Turcji 5jak się ubrać w Turcji 6

Jak ubrać się w Turcji dla turystów?

Lekkie spódnice podłogowe uwielbiane przez kobiety mody w Turcji będą bardzo pomocne. Potrzebujesz również bluzek i szalików (etoli, pareo) z lekkiej tkaniny.

W hotelu można nosić wszelkie ubrania, nawet najbardziej szczery. Ale aby zwiedzić miasto, a zwłaszcza różne sanktuaria (kościoły, zabytki sakralne), lepiej wybrać ubrania bez głębokiego dekoltu, obejmujące ramiona i nogi (przynajmniej do kolan).

Ogólnie rzecz biorąc, Turcja jest najbardziej europejskim krajem muzułmańskim. Wybór ubrań będzie zależał wyłącznie od osobistych preferencji. Jeśli chcesz zanurzyć się w świat wschodniej bajki, wybierz ubrania w tradycyjnym orientalnym stylu - kobiece sukienki i spódnice na podłodze, jasne etole i płaszcze na ramionach.

Jeśli komfort jest dla ciebie ważny, wybierz znaną lekką odzież z naturalnych tkanin.

jak się ubrać w Turcji 7jak się ubrać w Turcji 8jak się ubrać w Turcji 9
jak się ubrać w Turcji 10jak się ubrać w Turcji 11jak się ubrać w Turcji 12

Teraz wiesz, jak się ubierać w kurortach Turcji, a możesz łatwo znaleźć stylowe i odpowiednie ubrania do rekreacji. A w naszej galerii znajdziesz trochę bardziej udanych zdjęć letnich.

jak się ubrać w Turcji 13jak się ubrać w Turcji 14jak się ubrać w Turcji 15
jak się ubrać w Turcji 16jak się ubrać w Turcji 17jak się ubrać w Turcji 18
jak się ubrać w Turcji 19jak się ubrać w Turcji 20jak się ubrać w Turcji 21