W naszym dwudziestym pierwszym wieku, kiedy wiele dziewcząt uwielbia ubrania, które odsłaniają więcej niż ukrywają, na ulicach wciąż można często spotkać skromne muzułmańskie kobiety w długich sukniach iz hidżabem na głowach. Muzułmanin w hidżabie - wydaje się logiczny, a nawet znajomy, ale wciąż osoba, która nie wyznaje islamu, trudno jest zrozumieć, dlaczego ten hidżab jest w rzeczywistości potrzebny. Jest oczywiste, że religia przypisuje, ale religia jest generalnie przypisywana wielu rzeczom i nie wszystkie te recepty są przestrzegane, nawet przez ludzi szczerze wierzących. Jeśli podążacie za tą logiką, okazuje się, że hidżab jest czymś więcej niż receptą Koranu i oczywiście nie jest modnym kaprysem. Spróbujmy dowiedzieć się, co to jest - hidżab, jak go właściwie nosić i co to znaczy dla muzułmańskich kobiet.

Hidżab - co to jest?

Ogólnie rzecz biorąc, słowo "hidżab" w języku arabskim oznacza "pokrycie" i, zgodnie z islamem, oznacza wszystkie ubrania, które pokrywają ciało od stóp do głów. Ale w Europie i Rosji hidżab odnosi się do szalika, który muzułmańskie kobiety zakrywają głowami, pozostawiając całkowicie otwartą twarz. Islamskie kobiety są zobowiązane nosić hidżab zgodnie z szariatem. Ale, jak można zrozumieć z ust samych kobiet, dla nich noszenie hidżabu jest czymś więcej niż tylko obowiązkiem. Dziewczyna w hidżabie czuje, że ona służy Bogu, a ponadto ta chusteczka symbolizuje skromność, odrzucenie wad, które wielu otrzymuje, nawet o tym nie myśląc.

Niektórzy ludzie potępiają tych, którzy chodzą w hidżabie, nazywając to tylko przejawem ich religii i niczym więcej. Ale nawet ortodoksyjna religia nakazuje przykryć głowę chusteczką przy wejściu do świątyni. W islamie rozciąga się to na całe życie, a nie tylko na odwiedzanie miejsc modlitwy. Ale jeśli ignorujemy religię, hidżab jest tylko symbolem skromności, jak wspomniano wcześniej. Rzeczywiście, wśród muzułmanów mężczyźni zawsze byli wychowywani w większym stopniu - szacunek dla kobiet i wśród kobiet - przede wszystkim szacunek dla siebie i jej pobożności.

hidżab, co to jest 10

Hidżab i styl

Wiele osób uważa, że ​​noszenie hidżabu dla dziewczyny nie zawsze jest przyjemne, ponieważ chowa włosy, które, jak wiadomo, są bardzo ozdobą płci pięknej. Ale w rzeczywistości ten nakrycie głowy nie może ukryć prawdziwego piękna, ponieważ chmury nie chowają światła słonecznego. Tak powiedziała kiedyś Angelina Jolie, a ty możesz na pewno uwierzyć w takie piękno.

Ponadto, jeśli przed hidżabów nie zwrócił szczególną uwagę - chusteczka i chusteczka, teraz stała się już niewielkim oddziałem branży mody. Teraz możesz znaleźć hidżaby w stylu, które będą wyglądać niecodziennie i ciekawie, a także uzupełnią wizerunek. Na przykład istnieją wielopoziomowe hidżaby, które łączą kilka kolorów naraz. Warto zauważyć, że są dość popularne. Chociaż, oczywiście, większość dziewcząt nadal woli szyfony, jedwabne hidżaby, bardziej klasyczną wersję, że tak powiem. Ale nawet takie opcje można znaleźć w niektórych stylowych detalach, które czynią je bardziej interesującymi. Na przykład haft, lureksem, cekiny, niezwykłe kolory. Dzięki rozwojowi branży moda muzułmańska dziewczęta praktykujące islam mogą teraz ubierać się stylowo i niezwykle, z poszanowaniem wszystkich kanonów.

Ponadto warto zauważyć, że możesz znaleźć wiele różnych sposobów na to, jak pięknie nosić hidżab. Nawet prosta chusteczka będzie wyglądać bardzo stylowo, jeśli znajdziesz prosty i interesujący sposób, w jaki możesz ją związać samodzielnie. Jeden przykład pokazano na powyższym rysunku.

hidżab czym jest 1hidżab, co to jest 2hidżab, co to jest 3
hidżab, co to jest 4hidżab co to jest 5hidżab, co to jest 6
hidżab, co to jest 7hidżab, co to jest 8hidżab, co to jest 9