Wraz z ciepłymi i słonecznymi dniami znika również dobry nastrój. Coraz więcej osób narzeka zły nastrój depresja, a nawet depresja. I wszystko, ponieważ nadszedł czas na wakacje i nadszedł czas na codzienną pracę. Naukowcy udowodnili, że gdy organizmowi brakuje światła słonecznego, biorytmy są tracone, a nastrój również się zmniejsza. Co powinienem zrobić, poddać się jesiennej melancholii, czy jednak pokonać ją przy pomocy zabawy?

Zmiana dziennego harmonogramu

Przetłumacz czas, czyli wstań i połóż się na 1 godzinę wcześniej. Dzięki temu rano będziesz miał mnóstwo czasu na ćwiczenia, zjedzenie śniadania i uporządkowanie się. Staraj się chodzić każdego dnia w ciągu dnia, aby ostatnie ciepłe jesienne promienie podniosły na duchu. W weekend możesz iść z przyjaciółmi na piknik lub w lesie, aby zbierać grzyby. Wszystkie te działania nie pozwolą ci usiąść w domu i wpaść w depresję.

Zdrowy sen

Aby czuć się zdrowo i wypoczęty trzeba spać. Aby organizm w pełni wyzdrowiał i był gotowy na nowy dzień pracy, wystarczy spać 8 godzin. Jeśli tego nie zrobisz, z czasem poczujesz się jak "wyciśnięta cytryna".

Jedz dobrze

W zimnym sezonie organizm zużywa znacznie więcej energii niż w upalne letnie dni. Przygotuj codzienne menu w taki sposób, aby zawierało produkty zawierające wszystkie niezbędne substancje, pierwiastki śladowe i, oczywiście, witaminy. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej ilości witamin, najlepiej je przyjmować dodatkowo jako tabletki. Jesienią organizm potrzebuje witaminy E, która znajduje się w następujących pokarmach: jaja kurze, ser, produkty mleczne, a także kawior. Jeśli nie jesz prawidłowo, twój nastrój znacznie się pogorszy, poczujesz zmęczenie i podrażnienie.

Idź na sport

Wiele z nich zmniejsza tempo treningu z początkiem jesieni, chociaż nie jest to właściwa decyzja. Sport pomaga poprawić nastrój i pozbyć się jesiennej śledziony. Zajęcia sportowe przyczyniają się do tego, że organizm wytwarza hormony, w tym serotoninę, która jest uważana za "hormon szczęścia". Trening poprawi nastrój, a także sylwetkę i samoocena .

Rób to, co kochasz

Wypełnij swoje życie ulubionymi zajęciami, na przykład, jeśli lubisz rysować, a następnie zarejestruj się na kursy artystów, a jeśli tańczysz, to w specjalnej szkole. Do twoich ulubionych zajęć, które lubisz, możesz nawet włączyć oglądanie serii, najważniejsze jest to, że proces podnosi na duchu.

Terapia kolorami

Doskonałe narzędzie, które pomaga poprawić nastrój i pozbyć się depresji. Powinieneś być otoczony tylko jasnymi kolorami, dotyczy to nie tylko odzieży i wnętrza, ale także małych przedmiotów, na przykład naczyń. Pomarańczowy, żółty i zielony to najlepsza pomoc w tej sytuacji.

Aromaterapia

Aromaty pomagają nie tylko w leczeniu niektórych chorób, ale także są doskonałym lekarstwem na zły nastrój. Możesz użyć olejków eterycznych do kąpieli lub do masażu. Używaj również perfum, świec lekkich, kupuj specjalne torby z pachnącymi wypełniaczami. Jak radzić sobie z jesiennym blues1 Idealne zapachy dla dobrego samopoczucia - cytrusy i kwiaty.

Słuchaj muzyki

Jest to prawdopodobnie uniwersalne narzędzie, które może pomóc każdej osobie - ulubionej muzyce. Słuchaj utworów związanych z pozytywnymi emocjami, jeśli chcesz tańczyć, to co się dzieje, jesteś na dobrej drodze, a wkrótce po depresji i nie pamiętasz.

Pamiętaj, że pogoda i pora roku nie powinny w żaden sposób wpływać na Twój nastrój, uczyć się wszystkiego, aby spojrzeć tylko na pozytywne aspekty.