Wszyscy właściciele kotów wiedzą, czym są zgrane meble, podarte zasłony i porysowane dłonie. Oczywiście nikt tego nie lubi, a właściciele szukają sposobów, aby tego uniknąć. Promocje uczeni w Piśmie nie zawsze rozwiązuje problem, w pełni usuwanie pazurów Uważa się, że jest to bardzo trudna interwencja, więc wielu właścicieli jest zainteresowanych, czy można przyciąć pazury kota?

Oczywiście, zwierzęta, które dużo poruszają się i wychodzą na zewnątrz, nie potrzebują tego, ponieważ pazury są naturalnie zużyte podczas wspinaczki po drzewach i chodzenia po asfalcie. Zwierzęta są jednak pozbawione tego. Z siedzącego trybu życia, brak zdolności do wspinania się i skakania u kotów, często bardzo długie pazury rosną. Przywierają do dywanów i mebli, pękają, mogą przeszkadzać zwierzęciu w chodzeniu. W tym przypadku wielu lekarzy weterynarii na pytanie: czy koty przeciąć pazury, odpowiedzieć pozytywnie. Ale nie zawsze jest to konieczne.

Kiedy trzeba wyciąć pazury kotów?

  1. Jeśli w domu pojawiło się dziecko, które nie może kontrolować swojej komunikacji ze zwierzęciem. Długie pazury zwierzęcia mogą zranić dziecko.
  2. Jeśli zwierzę porusza się bardzo mało, a pazury urosły tak bardzo, że przywierają do dywanów i mebli i uniemożliwiają chodzenie kota.
  3. Musisz również przyciąć piąty pazur, który nigdy nie jest zmielony. Dorastając, może wyrosnąć na skórę, powodując cierpienie kota.

Podczas obcinania pazurów ważne jest przestrzeganie pewnych zasad, aby nie skrzywdzić kota i nie powodować stanów zapalnych. Pazur zwierząt ma złożoną strukturę, wewnątrz znajdują się naczynia krwionośne i nerwy. Musisz wiedzieć, jak prawidłowo przyciąć pazury kota, aby nie spowodować krwawienia, aby się nie rozdzieliły i nie spowoduje to cierpienia zwierzęcia. Na tylnych łapach pazury są krótsze i nie trzeba ich kroić. Konieczne jest regularne sprawdzanie łapy swojego zwierzaka i, jeśli to konieczne, wykonywanie "manicure".

Jak wyciąć pazury kota?

  1. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego narzędzia. Nigdy nie przecinaj pazurów zwykłymi nożycami - płytka paznokcia zostanie złuszczona. Możesz użyć obcinarki do paznokci, ale nadal lepiej jest kupić specjalne maszynki do strzyżenia, przycinarki lub maszynki do gilotyny. Po wycięciu konieczne jest podcięcie pazurka pilnikiem do paznokci, aby nie łuszczył się i nie przywierał do rzeczy.
  2. Pamiętaj, aby nauczyć zwierzę procedury od najmłodszych lat. Kociak jest ścięty pazury, gdy jest w spoczynku, a nie w trakcie gry. Twoje ruchy powinny być płynne, staraj się nie wystraszyć zwierzęcia i nie zranić go.
  3. Podczas obcinania pazurów ważne jest, aby dobrze zamocować kota, aby się nie obrócił. Jeśli nie możesz tego zrobić sam, poproś kogoś o pomoc. Możesz także przewijać zbyt aktywnego kota.
  4. Weź łapę kota w lewą rękę i lekko naciśnij palec, aby pazur pojawił się na zewnątrz. Jeśli jest lekki, możesz łatwo określić, gdzie go przyciąć. Naczynia krwionośne są zwykle dobrze widoczne i starają się umieścić miejsce nacięcia o kilka milimetrów pod nimi. Jeśli je dotkniesz, może wystąpić krwawienie lub stan zapalny. Jeśli pazur jest czarny, postaraj się wyciąć tak mało, jak to możliwe, lepiej powtórzyć procedurę po pewnym czasie.
  5. jak wyciąć pazury
  6. Ostrożnie, ale zdecydowanie wykonaj nacięcie na gwoździu. Jeśli zrobisz to ukośnie, pazur może złuszczać się. Musimy spróbować wyciąć pazur na raz. A jeśli nadal ranisz naczynia krwionośne - nie martw się, zastosuj waty nasączonej nadtlenkiem wodoru.

Po tym jak nauczysz się wycinać pazury kota, rób to regularnie, co dwa tygodnie. Nie jest konieczne jednoczesne przetwarzanie wszystkich nóg. Zabieg ten nie powinien powodować poważnej niedogodności dla kota. Pamiętaj, że po odcięciu pazurów Twój zwierzak nie będzie w stanie skakać, wspinać się i stać się niezdarnym.