Ludzie niejednoznacznie odnoszą się do nutrii, rozmnażania i trzymania w domu gryzoni, które powodują wiele zewnętrznych reakcji ze względu na zewnętrzne podobieństwo tych zwierząt ze szczurami. Lepiej jest zapoznać się z dobrodusznym i inteligentnym zwierzęciem, a ty natychmiast zmienisz zdanie, odrzucając na zawsze głupie uprzedzenia.

Rasa Nutria

Jeśli interesujesz się nutami, rozmnażaniem i utrzymaniem ich w domu, musisz umieć zrozumieć skały tych ciekawych zwierząt. Tradycyjnie w żywieniu wszystkich zwierząt domowych dzieli się kolor ich cennego wodoodpornego futra. Wśród składników odżywczych występuje wiele różnych ras o barwnych kolorach, ale wielu kochanków woli zawartość odpornych i płodnych zwierząt standardowego gatunku.

Kolorowe nutrie dzielą się na rasy dominujące i recesywne. Dominują złote, azerbejdżańskie zwierzęta białe i czarne. Łącząc te gryzonie ze standardowymi osobnikami, zachowujesz w większości przypadków oryginalny kolor. Recessive nutria - gryzonie w kolorze beżowym, z perłowym i dymnym futrem, biała włoska rasa. Jeśli hodujesz je w domu, krzyżujesz je ze standardowymi zwierzętami, wtedy połowa potomstwa odziedziczy "dziki" brązowy kolor.

Jakie są nutrie rasowe:

 1. Standardowe składniki odżywcze. Hodowlę i prowadzenie domu rozpoczęto od tej powszechnej rasy, która najbardziej przypomina dziką odmianę. Brązowe futra w tych zwierzętach mogą mieć różne odcienie, można spotkać zarówno jasnobrązowe osobniki, jak i ciemnoczerwone. Poszczególne kopie osiągają 12 kg, ale średnia waga składników odżywczych wynosi około 6 kg.
 2. Стандартные нутрии
 3. Złote nutrie. Mają najjaśniejszy kolor sierści wzdłuż kręgosłupa, nasycenie kolorów zmniejsza się bliżej brzucha. Wady rasy obejmują słabą płodność. Zaleca się łączenie złotych nutrii w domu ze standardowymi zwierzętami domowymi, przy użyciu dominującej cechy gatunku.
 4. Золотистая нутрия
 5. Czarny bobroszczur. Utrzymanie domu tego gatunku ma wiele zalet. Jej futro jest grube, cenne, ma drogie spojrzenie. Przekraczając te wartości odżywcze u standardowych osób, otrzymujemy 50% czarnego potomstwa i 50% brązowych szczeniąt o spektakularnym ciemnobrązowym odcieniu wełny.
 6. Черная нутрия
 7. Perłowe substancje odżywcze. Ten kolor jest nierównomiernie rozłożony na całym ciele, z tyłu jest zauważalnie ciemniejszy. Podczas krzyżowania się z brązowymi zwierzakami traci się perłowy cień, dlatego trzeba stale szukać partnerów czystej krwi do parowania.
 8. Жемчужные нутрии
 9. Nutria z cytryny. Rasa jest ceniona za oryginalny pomarańczowy odcień wełny. Potomstwo w hodowli i utrzymaniu domu ma różne nuty koloru cytrynowego. Podczas krzyżowania z białymi samcami rodzą się srebrne, śnieżnobiałe i żółte szczenięta.
 10. Лимонные нутрии
 11. Snowy nutrie. Krystaliczne białe futro nie jest łatwe do uzyskania, musisz użyć do hodowli i utrzymywania w domowych warunkach złotych i srebrnych gryzoni lub włoskiej białej rasy.
 12. Снежная нутрия
 13. Srebne nutrie. Szlachetny srebrny odcień jest ceniony podczas ubierania skór, futra, kapelusza lub płaszcza, wygląda luksusowo. Najcenniejsze są zwierzęta o niebieskawo wyglądającej skórze.
 14. Серебристая нутрия
 15. Nutrii o brązowym egzotycznym kolorze. Otrzymane przez krycie czarnych i złotych okazów. Ciemnobrązowe włosy szczeniąt rozjaśniają się wraz z wiekiem.
 16. Нутрии с бурым экзотическим окрасом

Ile nutrii mieszka w domu?

Jeśli prawidłowo przestrzegasz warunków utrzymania składników odżywczych, twoje zwierzęta mogą żyć do 7 lat. Aktywny rozwój zwierząt ma miejsce nawet do sześciu miesięcy, potem zwalnia, ale dzięki dobrej bazie pokarmowej zwierzęta domowe dorastają do 2 lat. Uważa się, że ponad 3 lata niepotrzebnego rozmnażania tych gryzoni, z czasem znacznie tracą zdolność reprodukcyjną.

Zawartość nutrii w domu

Zwierzęta te mają wiele zalet, pochodzą z ciepłych regionów Ameryki Południowej, ale potrafią dobrze znosić nasze mroźne zimy w izolowanych klatkach lub zagrodach na grubych ściółkach. Osłabcie ich miejsce - kucyk i delikatne łapy, jeśli interesuje was kwestia, w jaki sposób zawierać nutrie w domu, a następnie zwróć szczególną uwagę na te narządy.