Obserwowanie twojego ukochanego czworonożnego przyjaciela jest bardzo trudne. W takich chwilach chcę jakoś złagodzić jego cierpienie. Pomóż nam korzystać z leków przeciwbólowych. Pies nie powie, jak bardzo boli jej ból, dlatego możliwe jest określenie stopnia nasilenia bólu w zależności od sytuacji jedynie poprzez poleganie na intuicji i obserwowanie zachowania zwierzęcia. I tylko wtedy wybierz, który środek przeciwbólowy można podać psu.

Jak mogę znieczulić psa?

Niestety, wybór leków, które złagodziłyby ciężki stan zwierzęcia, jest ograniczony. Konieczne jest staranne dobieranie preparatu, najlepiej ze wszystkich opracowanych specjalnie dla psów. Chociaż niektóre leki stosowane u ludzi dają doskonałe wyniki i są dobrze tolerowane.

Ketonal (Ketaprofen), lek przeciwbólowy dla psów, jest jednym z takich środków. Tani w nabywaniu i wygodny w stosowaniu dzięki różnym formom uwalniania preparat może wykorzystywać do dziesięciu dni.

Wydany dla psów Vedaprofen (Quadrisol) rzadko daje efekty uboczne. Sprawdził się jako żel przeciwbólowy z zapaleniami układu mięśniowo-szkieletowego trwającym do 28 dni.

Karprofen (Rimadyl), środek przeciwbólowy dla psów, jest najbardziej powszechny ze względu na połączenie wysokiej wydajności z absolutnym bezpieczeństwem. Stosowanie w zalecanych dawkach umożliwia ich stosowanie przez dłuższy czas.

Najsilniejsze w łagodzeniu bólu są leki, ale istnieje zakaz ich stosowania.

Jeśli chodzi o dobrze znane Analgin i Baralgin, są one dobrze tolerowane przez zwierzęta, ale są one gorsze w działaniu dla Ketonalu, ponieważ jako środki spazmolityczne zaleca się takie leki, jak Spazgan i Revalgin.

W razie wątpliwości, możesz podać środek przeciwbólowy dla dorosłych zwierząt małemu psu lub szczeniak , przyjdziesz z pomocą leków homeopatycznych Traumeel i Travmatin.

Ze względu na wysokie ryzyko powikłań, a nawet śmierci zwierzęcia, nie można stosować indometacyny, diklofenaku, Ketropacku i ich analogów u psów.