Ten rudy pies pojawił się w kanadyjskiej prowincji. Novoshotlansky retriever (toller) to mały pies, który nie przeszkadza mu być silnym i zwinnym. To sprytny łowca, który ma unikalną metodę łapania kaczek - robi dużo hałasu na brzegu, ptaki pływają z zainteresowaniem w odległości strzału, a zwierzę szybko wyciąga ofiarę z wody.

Bishkek Retriever - opis rasy

Kółko do gry jest radosnym i wesołym towarzyszem, który ma nieskończoną energię. Rasy psów Novo-Scottish Retriever jest wyposażony w doskonałą warstwę odporną na wilgoć, nie boi się nawet zimnej wody. Zewnętrznie pies wygląda jak mały rudy lis, pies nazywa się "kaczym małym retrieverem", centrum hodowli to Nowa Szkocja. Wyjątkowe cechy kaczego łapacza sprawiły, że rasa stała się popularna. Toller nie można przypisać do schludnych zwierząt - on obficie rzuca i uwielbia igrać w błocie. Ale pies jest niestrudzonym myśliwym, ten rodzaj pracy dostarcza prawdziwej przyjemności zwierzęciu.

Новошотландский ретривер - описание породы

Standardowy Novo-Scottish Retriever Toller

Opis rasy można rozpocząć od pojawienia się:

 • pies jest średniej wielkości, silny i krótki;
 • wzrost dla dorosłych mężczyzn - 48-51 cm, dla suk - 45-48 cm;
 • idealna waga - 20-23 kg. dla psów, 17-20 kg. - dla suk;
 • głowa - szeroka, lekko zaokrąglona, ​​ze stożkowatą nie długą kufą;
 • nos jest czarny lub brązowy;
 • oczy - owalne, złote;
 • ogon - puszysty i długi;
 • uszy - trójkątne, z zaokrąglonymi końcami, małe i opuszczone;
 • wełna jest trochę zanieczyszczona, wydłużona na łapach, klatka piersiowa, tłusta w dotyku, loki na plecach;
 • kolor jest od czerwonego do brązowego;
 • na klatce piersiowej, ogonie i kufie są białe ślady.
Стандарт новошотландского ретривера толлера

Dog Novoshottish Retriever - postać

Jest to zwinny i silny pies o doskonałych właściwościach roboczych. W rodzinie, w której żyją miłośnicy ptaków wodnych, toller Novo-Scottish Retriever jest po prostu konieczny, polowanie na kaczki jest jego wizytówką. Osobniki tej rasy są wspaniałymi obserwatorami ptaków, bez takiego treningu stają się powolne. W takim przypadku zwierzę musi być zaangażowane w aktywne gry - zwinność, lotki. Tallers są wspaniałymi pływakami, potrafią pluskać z przyjemnością nawet przez całe dnie. Musisz je wyprowadzić na smyczy - pies bez problemu biegnie za wszystkim, czego potrzeba, aby być ofiarą.

Te psy mają życzliwe usposobienie, wspaniały charakter - zawsze starają się być czymś przydatnym dla właściciela. W rodzinie wybierają "przywódcę" i tylko go słuchają. Instynkt ochronny jest dobrze rozwinięty w Novo-Scots Retriever - zawsze jest czujny z nieznajomymi, komunikuje się z nimi chłodno, dopóki nie uświadamia sobie, że nie ma niczego, co mogłoby oczekiwać niebezpieczeństwa. Szczeka na intruza, blokuje drogę do przybycia gospodarza.

Toller jest genialnym wzorem posłuszeństwa i nauki psa, ale czasami staje się uparty i potrzebuje rygoru. Świetnie dogaduje się z resztą zwierząt w domu, z psami, które nie twierdzą, że jest liderem, ma nienaganne relacje. Z dziećmi jest wesoły, bierze udział w grach. Czerwone zwierzę nigdy nie przejmie agresji bez specjalnej potrzeby, dlatego popularność tej rasy rośnie.

Собака новошотландский ретривер - характер

Watchtow Toller - konserwacja i pielęgnacja

Zachowanie formy roboczej i prawidłowego rozwoju psa wymaga przestrzeni, wielu ćwiczeń fizycznych, prawidłowego odżywiania. Rasy psów Novo-Scottish Retriever pilnie potrzebuje ciągłego czesania, a wydzielanie objętości jest głównym problemem tej osoby. W domu zwierzak powinien mieć swoje stałe miejsce, w ciepłe dni, wygodnie czuje się na ulicy, takich zwierząt nie należy umieszczać na łańcuchu.

Новошотландский ретривер толлер - содержание и уход

Opieka nad retrieverem Nova-Samotan

Zanim zaczniesz czerwonego zwierzaka, musisz nauczyć się, co jest konieczne do jego harmonijnego rozwoju. Rasy psów Novo-Scottish Retriever wymaga prostej opieki:

 1. Czyszczenie wełny. Zwierzę musi się wyszczotkować kilkoma zębami. Konieczne jest przeprowadzanie manipulacji co trzy dni, podczas wylinki - każdego dnia.
 2. Wytnij pazury raz w miesiącu.
 3. Aby umieścić obowiązkowe szczepienia .
 4. Aby zająć psa aktywnością fizyczną około godzinę dziennie.
 5. Ułóż zabiegi wodne, możesz nawet bez detergentów, które nie powinny być używane codziennie.
Уход за новошотланским ретривером

Nowosybirsk Scottish Retriever - dieta

Toller nie należy do osób uczulonych, wolno go karmić suche jedzenie . Ale dobry wybór dla zdrowia zwierzęcia to naturalny pokarm. Pies Novo-Scottish Retriever potrzebuje pokarmu, który opiera się na składnikach białkowych - mięsie, podrobach, rybach, preparatach mlecznych. Aby uzupełnić taką dietę, potrzebujesz owsianki - płatków owsianych, ryżu, gryki, pszenicy. Pamiętaj, aby używać warzyw - marchwi, dyni, kapusty. Taka dieta pozwoli Ci zachować równowagę składników odżywczych w diecie. Zwierzę nie może być głodne - może skubać rzeczy w domu.

Новошотландский ретривер - рацион питания

Szczenięta Novo-Scottish Retriever - pielęgnacja

Do dwóch miesięcy niemowlęta spożywają mleko matki. Ponadto w ich diecie wprowadza się owsiankę i mięso, których ilość rośnie stopniowo, dzięki czemu ciało gładko przyzwyczaja się do takich białek. Kości nie dają dzieciom - mogą powodować niestrawność. Zwierzęta są najpierw uczone higienicznych nawyków i umiejętności niezbędnych w życiu codziennym. Szczeniak Novoshotlan Retriever Toller jest łatwo wyszkolony, ale czasami może być uparty, wtedy dziecko można łatwo przełączyć na grę. Następnie opanuj niezbędne zespoły które są potrzebne do bezpiecznego spaceru. Następnie ćwiczone są wyrafinowane zespoły i umiejętności łowieckie.

Щенки новошотландского ретривера - уход